Stałeś się właścicielem mieszkania w Gryficach? Nie zapomnij tego zrobić po zakupie nieruchomości!

2023-01-09 11:18
Redakcja
2023-01-09 11:18

Zdecydowałeś się zainwestować w nieruchomości w Gryficach? Po zakupie mieszkania w tej miejscowości czeka Cię sporo formalności. Trzeba m.in. zapłacić podatek, a także zgłosić zmianę właściciela do urzędu miasta, spółdzielni oraz firm oferujących media. Wiele osób decyduje się także przeprowadzić remont. Jednak warto pomyśleć także o zakupie dobrego ubezpieczenia nieruchomości. Dowiedz się więcej.

Grafika: freepik.com

Polisa na nieruchomość – dlaczego warto ją kupić?

Ubezpieczenie nieruchomości jest przeznaczony dla osób, które chcą dobrowolnie chronić swoją własność przed różnymi zdarzeniami losowymi. Polisa może zapewnić Ci stosowne wsparcie finansowe np. po:

 •       pożarze,
 •       zalaniu przez sąsiada,
 •       uszkodzeniu nieruchomości przez czynniki zewnętrzne, takie jak trzęsienie ziemi, upadek drzew lub uderzenie pojazdu w budynek,
 •       powodzi,
 •       kradzieży z włamaniem,
 •       akcie wandalizmu.

Uzyskane odszkodowanie pozwoli pokryć koszty napraw, dzięki czemu nie obciążą one budżetu domowego. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup polisy na nieruchomość, warto dowiedzieć się, ile wynosi cena ubezpieczenia mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania – ile kosztuje?

Wysokość składki na polisę na nieruchomość może wynieść od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Zależy ona od wielu różnych czynników, m.in.:

 •       zakresu ochrony – w ofercie firm są dostępne polisy obejmujące tylko mury i elementy stałe lub również wyposażenie. W standardowej wersji można zabezpieczyć te elementy nieruchomości od podstawowych zdarzeń, np. ognia i sytuacji losowych. Jednak można także rozszerzyć umowę o dodatkowe ryzyka, takie jak kradzież czy akt wandalizmu. Warto przy tym pamiętać, że im szerszy zakres, tym wyższa składka;
 •       suma ubezpieczenia, w skrócie SU – możesz wybrać maksymalną wysokość odszkodowania, jakie można uzyskać po nieszczęśliwym zdarzeniu. Ale miej na uwadze, że wraz z podniesieniem SU rośnie wysokość składki!
 •       kondygnacji, na której znajduje się mieszkanie – im wyżej położona nieruchomość, tym mniejsze ryzyko włamania. W związku z tym obniża się cena na polisę;
 •       zabezpieczenia antykradzieżowe – firmy zmniejszają cenę ubezpieczenia, jeśli właściciel zdecyduje się solidnie chronić swoją nieruchomość przed złodziejami.

Ostateczna cena polisy jest ustalana indywidualnie. Możesz poznać dokładny koszt ubezpieczenia mieszkania w kalkulatorze internetowym, takim jak np. rankomat.pl.

Jak sprawdzić cenę ubezpieczenia mieszkania?

Jeśli chcesz poznać wysokość składki na polisę na nieruchomość, włącz internetowy kalkulator ubezpieczeń. Na stronie będzie znajdować się formularz, w którym należy podać informacje odnośnie do:

 •       lokalu, czyli rok budowy, kondygnacja, miejscowość, forma własności, sposób użytkowania;
 •       historii ubezpieczenia, czyli liczby szkód, które miały miejsce w ostatnich latach w mieszkaniu,
 •       mieszkańców – istotne są zwłaszcza rok urodzenia osoby podpisującej umowę i liczba lokatorów, którzy będą przebywać w mieszkaniu,
 •       zakresu ochrony.

Gdy wypełnisz wszystkie rubryki w kalkulatorze, system przedstawi szczegółową listę ofert dopasowanych do Twojej sytuacji. Pozostanie wybrać najlepszą z nich.

Zdecyduj się na ubezpieczenie mieszkania i zapewnij sobie wsparcie finansowe po zamieszkaniu w Gryficach!Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!