Sprzedaż alkoholu w gminie Trzebiatów wzrosła. Są nowe dane
Ponad 32,4 mln zł wyniosła wartość sprzedaży alkoholu w gminie Trzebiatów w 2025 roku – dowiedział się SUPERPORTAL24. To więcej niż rok wcześniej, kiedy sprzedaż napojów alkoholowych przekroczyła 31,8 mln zł. Łącznie mieszkańcy i turyści wydawali na alkohol średnio niemal 89 tys. zł dziennie.
Dane Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie pokazują, że mimo rosnących cen i zmian gospodarczych mieszkańcy gminy wydają na alkohol coraz więcej. W porównaniu z 2024 rokiem wartość sprzedaży wzrosła o około 570 tys. zł.
Największy udział w sprzedaży miały alkohole wysokoprocentowe. W kategorii obejmującej napoje powyżej 18 proc. sprzedaż wzrosła z około 13,96 mln zł w 2024 roku do ponad 15,36 mln zł w roku ubiegłym. To właśnie ta grupa odpowiada za największą część rynku alkoholu w gminie. Wzrost odnotowano również w przypadku alkoholi średnioprocentowych. Z kolei sprzedaż piwa i alkoholi do 4,5 proc. była niższa niż rok wcześniej.
Czytaj również: Od 1 października w Trzebiatowie nie kupimy alkoholu w nocy
Więcej alkoholu sprzedano także w gastronomii. W tej kategorii wartość sprzedaży przekroczyła 6,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to około 5,5 mln zł.
Z przedstawionych danych wynika także, że na koniec marca 2026 roku dochody wykonane przez gminę z tytułu zezwoleń na sprzedaż alkoholu wyniosły 284 981,10 zł. Środki te przeznaczane są m.in. na działania związane z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych.
Przypomnijmy, że podobne dane dotyczące sprzedaży alkoholu publikowaliśmy również z gminy Gryfice. W tamtym przypadku odnotowano z kolei niewielki spadek wartości sprzedaży rok do roku. Szczegóły poznasz tutaj: Tyle wydali na alkohol mieszkańcy Gryfic
Komentarze (8)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Turysta
odpowiedzDezinformacja, sprzedaż powinna być liczona i porównywana w litrach.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Bylem,ale sie zmylem...
odpowiedzA co robic innego w tej krainie nedzy....starczy spojrzec w kolo rynku...nic,kompletnie nic...kto mogl to wyjechal stad,tylko stare baby grzebia w lumpach po Heldze.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
dylemt
odpowiedzJak ja pić przestałem , to inni poszli do przodu
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
!
odpowiedzBRAWO!
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
?
odpowiedzA ten samochód to auto dostawcze?
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Jacek
odpowiedzBrawo
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Gdsjb
odpowiedzRobią zapasy przed prohibicją.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Anna
odpowiedzI bardzo dobrze, może bedzie bezpiecznie w naszej Gminie,
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!