Sprzedaż alkoholu w gminie Trzebiatów wzrosła. Są nowe dane

2026-05-11 15:08
Karol Szumny
2026-05-11 15:08

Ponad 32,4 mln zł wyniosła wartość sprzedaży alkoholu w gminie Trzebiatów w 2025 roku – dowiedział się SUPERPORTAL24. To więcej niż rok wcześniej, kiedy sprzedaż napojów alkoholowych przekroczyła 31,8 mln zł. Łącznie mieszkańcy i turyści wydawali na alkohol średnio niemal 89 tys. zł dziennie.

zdj. ilustracyjne // archiwum SP24

Dane Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie pokazują, że mimo rosnących cen i zmian gospodarczych mieszkańcy gminy wydają na alkohol coraz więcej. W porównaniu z 2024 rokiem wartość sprzedaży wzrosła o około 570 tys. zł.

Największy udział w sprzedaży miały alkohole wysokoprocentowe. W kategorii obejmującej napoje powyżej 18 proc. sprzedaż wzrosła z około 13,96 mln zł w 2024 roku do ponad 15,36 mln zł w roku ubiegłym. To właśnie ta grupa odpowiada za największą część rynku alkoholu w gminie. Wzrost odnotowano również w przypadku alkoholi średnioprocentowych. Z kolei sprzedaż piwa i alkoholi do 4,5 proc. była niższa niż rok wcześniej.

Czytaj również: Od 1 października w Trzebiatowie nie kupimy alkoholu w nocy

Więcej alkoholu sprzedano także w gastronomii. W tej kategorii wartość sprzedaży przekroczyła 6,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to około 5,5 mln zł.

Z przedstawionych danych wynika także, że na koniec marca 2026 roku dochody wykonane przez gminę z tytułu zezwoleń na sprzedaż alkoholu wyniosły 284 981,10 zł. Środki te przeznaczane są m.in. na działania związane z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych.

Przypomnijmy, że podobne dane dotyczące sprzedaży alkoholu publikowaliśmy również z gminy Gryfice. W tamtym przypadku odnotowano z kolei niewielki spadek wartości sprzedaży rok do roku. Szczegóły poznasz tutaj: Tyle wydali na alkohol mieszkańcy Gryfic

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Turysta

odpowiedz
12.05.2026 10:12

Dezinformacja, sprzedaż powinna być liczona i porównywana w litrach.

Bylem,ale sie zmylem...

odpowiedz
12.05.2026 21:32

A co robic innego w tej krainie nedzy....starczy spojrzec w kolo rynku...nic,kompletnie nic...kto mogl to wyjechal stad,tylko stare baby grzebia w lumpach po Heldze.

dylemt

odpowiedz
12.05.2026 08:14

Jak ja pić przestałem , to inni poszli do przodu

11.05.2026 16:20

A ten samochód to auto dostawcze?

Gdsjb

odpowiedz
18.05.2026 19:27

Robią zapasy przed prohibicją.

Anna

odpowiedz
14.05.2026 14:29

I bardzo dobrze, może bedzie bezpiecznie w naszej Gminie,