„Sprzątanie świata” w Szkole Podstawowej w Modlimowie

2023-09-15 12:00
Karol Szumny
2023-09-15 12:00

15 września, uczniowie wraz z nauczycielami,  z determinacją i zaangażowaniem, uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyli w okolice szkoły w poszukiwaniu porzuconych śmieci. To była doskonała okazja, by pokazać, że dbanie o środowisko to zadanie, które łączy. Tegoroczna, jubileuszowa, akcja odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi".

ZDJĘCIE 1 z 9

Po wyczerpującym, ale satysfakcjonującym sprzątaniu terenu, wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnym ognisku. Rozpalenie ogniska i przyrządzenie kiełbasek to tradycyjna forma nagrody za trud włożony w akcję "Sprzątanie świata". To także moment, w którym można było podzielić się wrażeniami z dnia i podsumować osiągnięte cele.

„Sprzątanie świata" pokazuje, że troska o naszą planetę jest wspólnym celem. Niech ta akcja stanowi inspirację dla innych społeczności, aby także podjęły kroki w kierunku lepszej przyszłości dla naszego świata.

E. Kopczyńska

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

16.09.2023 07:14

Brawo, może inne szkoły podejmą wyzwanie. Modlimowo to bardzo czysta miejscowość i śmieci była garstka - ale inne miejscowości a szczególnie parki w miastach - o tam to jest co zbierać. Jeszcze raz brawa dla szkoły w Modlimowie.

Dziadek - nocny ptak

odpowiedz
15.09.2023 23:27

Uczmy młodzież jak nie śmiecić , a nie jak sprzątać