Sprawdzają się najgorsze scenariusze. Takich wichur nie było od lat

2022-01-28 8:00
Karol Szumny
2022-01-28 8:00

Zgodnie z zapowiedziami zachodniopomorskich synoptyków, w najbliższy weekend ma być silny wiatr. Niestety, zapowiadane wichury mają być najsilniejsze od lat. Do tego dojdą opadu deszczu oraz śniegu. Czekają nas niebezpieczne warunki atmosferyczne.

W środę informowaliśmy, że zgodnie z zapowiedziami synoptyków serwisu „Pogoda w Województwie Zachodniopomorskim”, w weekend ma pojawić się bardzo silny wiatr. Niestety, ich prognozy stają się coraz bardziej prawdopodobne. Wczoraj wieczorem opublikowano kolejny wpis.

Minionej nocy prędkość wiatru sięgała 90 km/h. Za dnia wiatr osłabnie, jednak już w najbliższą noc, a także w sobotę wiatr ponownie zacznie się nasilać. Podobna wietrzna aura będzie również w niedzielę.

W ciągu dnia porywy wiatru w całym regionie mogą przekroczyć aż 100 km/h. Nad morzem wiatr chwilami może dochodzić nawet do 130 km/h!

Jak wskazują synoptycy, z tak silnym wiatrem w naszym regionie nie mieliśmy do czynienia nawet w trakcie przechodzenia orkanu Cyryl z 18 stycznia 2007 roku. „Jeśli modele numeryczne dobrze oszacowały trajektorię przejścia centrum niżu oraz jego głębokość to czeka nas najsilniejsza wichura ostatnich 20 lat” – ostrzegają.

Ponadto do silnych wichur dojdą opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz krupy śnieżnej. Możliwe są lokalne wyładowania.

Czekają nas bardzo niebezpieczne warunki atmosferyczne. Przy takiej pogodzie należy pozostać w domu, zabezpieczyć wolno stojące rzeczy oraz w miarę możliwości przeparkować samochód z dala od drzew.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Fifi

odpowiedz
28.01.2022 11:35

Wkoncu można poczuć wiatr we włosach

Kaśka Pelaśka

odpowiedz
28.01.2022 12:36

Powycinajcie te stare drzewa przy Szkole i na cmentarzu póki kogoś nie zabiją.

Ktoś

28.01.2022 12:36

Idąc Twoim tokiem myślenia Wytnij sobie płuca bo bez drzew i tak nie będziesz miała czym oddychać....