Sprawdź jakość powietrza w miejscowościach powiatu gryfickiego

2021-08-03 21:17
Adam Litwinowicz
2021-08-03 21:17

Cztery czujniki jakości powietrza zostały usytuowane na terenie gminy Trzebiatów, jeden w gminie Rewal. Teraz na bieżąco można sprawdzać parametry dzięki specjalnej aplikacji i stronie internetowej.

Wywodząca się ze spowitego smogiem Krakowa firma Airly podjęła się szeroko zakrojonego zadania, a mianowicie budowy sieci sensorów na terenie miasta, a później także całej Polski. Na terenie Gminy Trzebiatów zainstalowano 4 czujniki: 2 w Trzebiatowie oraz w Mrzeżynie i Rogowie. W gminie Rewal czujnik zamontowany został w Pobierowie. Oprócz zbierania danych na temat stanu jakości powietrza Airly zajmuje się także ich udostępnianiem, i to w czasie rzeczywistym. Na stronie firmy dostępna jest przejrzysta mapa online; można również ściągnąć bezpłatną, nieustannie udoskonalaną aplikację na systemy Android i iOS. Dzięki aplikacji dowiesz się, gdzie i kiedy możesz udać się na spacer, wypuścić dziecko na plac zabaw czy uprawiać sport poza domem. Airly oferuje użytkownikom wiele przydatnych funkcji, takich jak opcja ustawienia ulubionych (zapewne: najbliższych i często odwiedzanych) miejsc, w których możemy łatwo sprawdzić jakość powietrza.

Sprawdź jakość powietrza wchodząc na stronę - airly.org

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

ciekawy

odpowiedz
04.08.2021 20:00

A gdzie informacja o artykule sponsorowanym?

Stefan

odpowiedz
04.08.2021 21:04

A co z Gryficami? Są w mieście takie ulice, gdzie w sezonie grzewczym strach chodzić. Wszystko spowite śmierdzącym, pełnym pyłu dymem. Nasze władze nie są zainteresowane badaniem jakości powietrza i zdrowiem mieszkańców?

jarek

04.08.2021 21:04

a po co czujnik? Co to da, zmieni? Tepic tych, ktorzy pala smieciami i tyle