Sprawca przemocy w rodzinie stanie przed sądem

2021-12-09 14:20
Adam Litwinowicz
2021-12-09 14:20

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego m.in. o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną, poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur w trakcie których ubliżał słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził uszkodzeniem ciała oraz stosował przemoc fizyczną wobec zony i dzieci, tj. o czyn z art. 207 § 1 i 1 a kk i inne.

Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną oraz dziećmi. Mężczyzna (l. 42) w okresie od listopada 2018 r. do 8 listopada 2019 r. w jednej z miejscowości powiatu gryfickiego, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wielokrotnie kierował pod adresem pokrzywdzonej obrażające ją wulgarne słowa. Podczas jednej z awantur podejrzany uderzył żonę oraz jedną z córek w twarz, natomiast w drugą rzucił telefonem komórkowym. Nadto mężczyzna w dniach 10 czerwca 2021r. i 30 lipca 2021r. podczas jednej z kolejnych awantur groził żonie pozbawieniem życia.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 42) był w przeszłości karany sądownie.

Za przestępstwo z art. 207 § 1 a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

KRZYSZTOF

odpowiedz
09.12.2021 14:44

No ciekawe czy to prawda 🤔 ... B Bo kiedyś był taki przypadek w Gryficach ,że kobieta biła gościa. A ooo chwil dzwoniła na policję. Został zatrzymany i sam prokurator to zwolnił . Dzieciom mówiła co mają mówić ona była w domku A on pracował . Także???