Sprawca kradzieży rozbójniczej aresztowany na dwa miesiące

2024-04-02 8:24
Karol Szumny
2024-04-02 8:24

Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował środek zapobiegawczy wobec 26-letniego mieszkańca powiatu kołobrzeskiego, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednej z drogerii na terenie Gryfic. Za ten czyn grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 14 marca br. na terenie Gryfic. Do jednej z drogerii na terenie miasta przyszedł młody mężczyzna, który po wejściu do sklepu zabrał z półki sklepowej artykuły higieny osobistej, a następnie skierował się do wyjścia, nie płacąc za towar. Świadkiem kradzieży była pracownica drogerii, która widząc zachowanie mężczyzny, próbowała ująć sprawcę i odebrać mu skradzione przedmioty jednak ten używając przemocy, spowodował, że kobieta upadła, po czym uciekł ze skradzionym łupem.

W trakcie zdarzenia mężczyzna był zamaskowany, co utrudniało znacznie pracę policjantów, jednak w toku prowadzonych czynności, w wyniku analizy zebranego materiału dowodowego Policjanci wytypowali i ustalili sprawcę tego zdarzenia.

W piątek 22 marca br. funkcjonariusze Komisariatu Policji Trzebiatowie zatrzymali na terenie Trzebiatowa 26-letniego mieszkańca powiatu kołobrzeskiego, który usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz zarzut kradzieży kosmetyków. Łączna wartość poniesionych strat wyniosła ponad 2 400 zł.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za ten czyn grozi mu do 10 lat więzienia.

 

źródło: KPP Gryfice

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!