Sprawa zaginięcia chłopców z ośrodka opiekuńczego w Rewalu w "Opowiem Ci o zbrodni"

2023-11-01 12:23
Redakcja
2023-11-01 12:23

W najbliższym odcinku “Opowiem Ci o zbrodni” Igor Brejdygant wróci do sprawy z lat dziewięćdziesiątych, kiedy zaginęło dwóch nastoletnich chłopców z ośrodka wychowawczego w Rewalu. W rolę jednej z matek wciela się Magdalena Lamparska. Emisja już w środę 1 listopada o godz. 22:00 na Crime+Investigation Polsat.

Kadr z programu

- Moja sprawa jest z 99. roku. Jest to zaginięcie w tajemniczych okolicznościach dwóch chłopców z ośrodka opiekuńczego w Rewalu. Sprawa nierozwiązana. Do tej pory matki chłopców poszukują swoich synów, czyli już 24 lata. [...] Tu sytuacja jest wyjątkowa, bo ci chłopcy decyzją sądu zostali skierowani do ośrodka wychowawczego, więc pewnie nie tacy najbardziej wzorcowi. Matki tych chłopców po dziś dzień żyją nadzieją, że się dowiedzą, co się z nimi stało a może, że któryś z nich żyje ale, krótko mówiąc, sprawa ta nie opuści ich prawdopodobnie do końca życia – mówi Igor Brejdygant.

Podczas przeszukania części terenów należących do placówki w Rewalu, znaleziono kości, nadpalone łóżka, części starej garderoby… Te dowody okazały się jednak nie mieć żadnego wpływu na dalszy tok śledztwa.

Magdalena Lamparska w 3. Odcinku „Opowiem Ci o zbrodni”

Historia, której finału nie znamy do dziś, to dramat dwóch matek, walczących o poznanie choćby najbardziej okrutnej prawdy. Podczas inscenizacji, w rolę jednej z nich wciela się Magdalena Lamparska. 

- Zagrałam w „Opowiem Ci o zbrodni”, ponieważ to nieszablonowa wizerunkowo postać - zawsze takie zadania aktorskie mnie interesują, a duża charakteryzacja pomaga w kreacji. To rodzaj wyzwania, który fascynuje mnie jako aktorkę. Poruszyły mnie głębokie emocje bohaterki i jej dramatyzm oraz praca nad psychologicznym portretem. Uderzyło mnie w tej historii również brak odpowiedzi i brak prawdy - że ta sytuacja jest cały czas nierozwiązana. Ponadto niezwykle cenię twórczość Pana Stanisława Ignacego Brejdyganta, to było wyjątkowe spotkanie na planie  - mówi Magdalena Lamparska.

3. odcinek „Opowiem Ci o zbrodni” z udziałem Magdaleny Lamparskiej i Igora Brejdyganta w środę, 1 listopada, o godz. 22:00 na Crime+Investiagtion Polsat.

Komentarze (7)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

01.11.2023 16:41

Zapytać dyrekcję z tamtych lat co ukrywa

Szarak

odpowiedz
01.11.2023 16:42

To jest niemożliwe, niejasne niespójne okoliczności zaginięcia chłopców, gdzie zeznania chłopców z ośrodka, którzy z nimi przebywali? Przecież ich dane są w ośrodku, zatem można wykorzystać ich zeznania. Bulwersuje fakt zaginięcia i braku działań poszukiwawczych. Co mogą przeżywać matki tych dzieci, współczuję.

Do szarak

01.11.2023 16:42

Żona dyrektor ośrodka mąż komendant policji jak można coś wyjaśnić!?

Tom

odpowiedz
02.11.2023 11:50

Zamordowali ich w ośrodku a potem tuszowali sprawę . Weźcie na wykrywacz kłamstw całą kadrę z tamtych czasów księdza i wychowanków . Ich zabili wywieźli

Detektyw !

odpowiedz
03.11.2023 09:10

W tym śledztwie popełniono wiele błędów i zaniechań związanych z możliwościami i wykorzystaniem technik prowadzenia śledztwa.

Jak 40

odpowiedz
01.11.2023 12:48

W tą sprawę trop prowadzi do księdza pedofila z okolic Łobza...