Spotkanie z uczniami z Wandlitz – Dzień Dziecka w Polsce i Kindertag w Niemczech

2023-06-06 14:09
Karol Szumny
2023-06-06 14:09

Pod hasłem DZIEŃ DZIECKA/KINDERTAG i przy piosence Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są” odbyło się, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, trzynaste spotkanie w ramach wymiany uczniów z naszej szkoły i z zaprzyjaźnionej szkoły w Wandlitz w Niemczech.

ZDJĘCIE 1 z 4

W piątek 2 czerwca o godz. 10.00 dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu pani Małgorzata Skoneczna przywitała w języku angielskim uczestników wymiany. Wszyscy się tego języka uczymy, więc nie było problemu ze zrozumieniem.

W czasie spotkania odbyły się animacje językowe, podczas których nauczyliśmy się swoich imion.

W czasie przejazdu kolejką turystyczną zwiedzaliśmy Mrzeżyno. Pokazaliśmy naszym gościom piękny mrzeżyński port, urocze uliczki, podziwialiśmy ujście Regi do morz A opiekunowie z Wandlitz, którzy w poprzednich latach u nas gościli, obserwowali, jak zmieniła się nasza miejscowość.

Na plaży w promieniach słońca, na gorącym piasku, przy szumie Bałtyku rywalizowaliśmy w zawodach sportowych w czterech międzynarodowych drużynach.

Zintegrowani, z uśmiechem na ustach jeszcze raz wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę ”Wszystkie dzieci nasz są”. Uczniowie z Wandlitz zaprezentowali efekty swojej nauki języka polskiego - pomagali nam zaśpiewać refren Następnie podsumowaliśmy rywalizację sportową.

Po wspólnie spędzonym dniu już świetnie porozumiewaliśmy się między sobą po polsku, niemiecku, angielsku i… jak to się mówi- „na migi”. Było jeszcze parę minut gry w tenisa stołowego i piłkę nożną na boisku szkolnym. Wspólnie odtańczony taniec belgijka (choć nie wyszedł idealnie) dopełnił naszej integracji.

O godzinie 18.00 przyszedł czas na pożegnanie. Były łzy rozstania, zawiązały się nowe przyjaźnie... Postaramy się podtrzymywać je listownie, kontaktować się przez Internet.  Już teraz nie możemy doczekać się spotkania w przyszłym roku w Wandlitz

Dziękujemy rodzicom uczniów biorących udział w spotkaniu, państwu Annie i Danielowi Przeździeckim oraz Urzędowi Miejskiemu w Trzebiatowie za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu spotkania.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.


tekst i zdjęcia: Gmina Trzebiatów

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

😄

odpowiedz
06.06.2023 14:31

Babcie jednych jadą podcierac dziadkow drugich 😄

😄

odpowiedz
06.06.2023 14:31

Babcie jednych jadą podcierac dziadkow drugich 😄

Rojek

06.06.2023 14:31

Nigdy odwrotnie 😂