Spotkanie szkół partnerskich w Rezerwacie Dzikich Zwierząt

2024-06-19 10:21
Adam Litwinowicz
2024-06-19 10:21

W piątek, 7 czerwca, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mrzeżynie oraz z szkoły partnerskiej z Wandlitz przeżyły dzień pełen radości i przygód w Wildpark Schorfheide.

 

zdjęcia: SP w Mrzeżynie

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego, pysznego śniadania w restauracji „Kuchnia ziołowa”, podczas którego od razu zapanowała serdeczna atmosfera. Przyjemnie było patrzeć, jak szybko rozpoczęły się rozmowy i nawiązywały pierwsze przyjaźnie.

Następnie udaliśmy się do parku wspinaczkowego, gdzie na sygnał "Na drzewa, gotowi, start!" rozpoczęła się zabawa. Dzieci nie tylko pokonywały własne granice i przezwyciężały lęki, ale także wzmacniały ducha zespołowego. Słuchanie, przestrzeganie zasad, budowanie pewności siebie i wzajemne zaufanie były kluczowe, aby wszyscy mogli osiągnąć cel. Wspólne pokonywanie wyzwań zbliżyło dzieci do siebie, zwiększając ich wzajemne zaufanie i akceptację. Imponujące, jak łatwo funkcjonowała komunikacja – czy to po niemiecku, angielsku, polsku, czy też za pomocą mimiki i gestów. Połączenie różnych języków pokazało, że prawdziwa przyjaźń nie zna barier językowych. W tej luźnej atmosferze, w otoczeniu pięknej przyrody mieliśmy okazję poznać się poprzez zabawę. Po obiedzie rozpoczęła się ekscytująca gra terenowa na terenie parku dzikiej przyrody. Dzieci z powodzeniem rozwiązywały wyznaczone zadania, stawiając na pracę zespołową i wzajemne wsparcie. Dominowały entuzjazm i zaangażowanie. Wspaniale było widzieć, jak dzieci wspólnie pokonywały wyzwania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dzikie zwierzęta, jak na przykład: wilki, żubry, łosie czy konie Przewalskiego. Czas minął bardzo szybko i dzień pełen wrażeń dobiegł końca. Promienne twarze i śmiech dzieci pozostaną na długo w naszej pamięci.

Już teraz cieszymy się na ponowne spotkanie za rok w Mrzeżynie i jesteśmy pewni, że nowo zawarte przyjaźnie, wspierane przez regularne kontakty listowne i spotkania online, będą dalej rozwijać się i umacniać. Do zobaczenia za rok!

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Trzebiatowie za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu spotkania.

Projekt odbył się dzięki wsparciu finansowemu POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

Uczestnicy spotkania

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!