Spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą [ZAPROSZENIE]

2021-11-17 11:56
Redakcja
2021-11-17 11:56

Gryficki Dom Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Waldemarem Wierzbą, które odbędzie się 03 grudnia, o godzinie 18:00.

Waldemar Wierzba od ponad dwudziestu lat jest właścicielem „Domu Wydawniczego Waldemar Wierzba”. Oprócz pracy edytorskiej w jego ramach prowadzi również wykłady, prezentacje i warsztaty na temat gwary poznańskiej. Jest autorem wielu publikacji na temat gwary poznańskiej. Opublikował miedzy innymi: „Słownik. Poznańskie słowa i audrucki”, „Słownik gwary poznańskiej. Z naszego na polski – z polskiego na nasze”, „Kieszonkowy słownik gwary”, „W rytmie poznańskiej gwary”, „Kupidyn z Rataj czyli gwarą poznańską o miłości” i wiele innych. Ponadto jest autorem wielu publikacji z zakresu BRD dla dzieci i dorosłych.

Prowadzi również warsztaty twórczego pisania, pomaga w wydawaniu książek początkującym autorom na zasadzie self-publishingu, jest wykładowcą w zakresie fonetyki oraz fonologii artykulacyjnej, a także gramatyki języka polskiego oraz emisji głosu, jest autorem wielu tekstów piosenek, miedzy innymi piosenki „Bo życie jedno mam” emitowanej w telewizyjnym show „Sanatorium miłości”.

Jest również autorem artykułów na temat sztuki współczesnej w ogólnopolskim czasopiśmie Artluk. Od dwóch lat uczestniczy w pracach międzynarodowego projektu „Kafka bez granic”, którego kuratorem jest prof. Zbigniew Bajek z krakowskiej ASP. W projekcie tym m.in. przetłumaczył aforyzmy Franza Kafki na gwarę poznańską i koordynuje prace tłumaczy aforyzmów Kafki na ginące języki; na potrzeby jednej z wystaw zorganizowanej w ramach projektu opublikował wiersz „Portret pamięciowy Franza K.”

Najbardziej znany jest jako pedagog pracujący z młodzieżą, autor licznych publikacji, autor powieści fantastycznej dla dzieci i młodzieży „Kellador i nić” oraz tomiku poezji „Słowo jest”.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

17.11.2021 12:55

Pan Waldemar, człowiek orkiestra, spotkanie polecam. Warto posłuchać mądrego człowieka.

Aha

17.11.2021 12:55

To ty chyba w modlimowie nie byłeś ....tam dopiero mieszka mędrzec, snuje opowieści o życiu, moralności, obraża kobiety a potem przeprasza ...

Ł

17.11.2021 12:55

Marne to polecenie od anonimowego tchórza.