Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim w Gryficach

2023-04-01 16:13
Redakcja
2023-04-01 16:13

Dziś (1 kwietnia 2023) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gryficach odbyły się ciekawe rozmowy z Radosławem Sikorskim o stanie naszego państwa. Pod koniec ubiegłego roku ukazała się książka Radosława Sikorskiego "Polska. Stan Państwa", która była głównym tematem dzisiejszego spotkania. Radosław Sikorski, były Minister Obrony i Spraw Zagranicznych, a także Marszałek Sejmu w latach 2014-2015, wyczerpująco odpowiadał na szereg pytań osób przybyłych na spotkanie. Zapraszamy do fotorelacji.

ZDJĘCIE 1 z 11

Książka Radosława Sikorskiego "Polska. Stan państwa"

Po niemal dwóch fatalnych w skutkach kadencjach PiS-u Radosław Sikorski mówi „sprawdzam!” i pyta, w jakim stanie jest dziś Polska.

Zamiast końca historii otrzymaliśmy koniec rzeczywistości, którą znamy. Wstrząsy – terroryzm, pandemia, załamanie gospodarcze i wojna – nie ominęły także nas. Polska wkracza w nową erę, borykając się z wewnętrznymi sporami, nepotyzmem i zaprzepaszczonymi szansami na rozwój. Bezsensowna walka z Unią Europejską zepchnęła nas na margines sceny międzynarodowej – i to w momencie, w którym bezpieczeństwo naszego kraju zostało zagrożone.

Radosław Sikorski – były minister spraw zagranicznych, europoseł i niestrudzony komentator rzeczywistości politycznej – bezlitośnie punktuje słabości i niekompetencję ekipy rządzącej. Jasno pokazuje, jak jej działania doprowadziły do osłabienia stabilności Polski oraz jej pozycji na arenie międzynarodowej.

"Polska. Stan państwa" - książka SikorskiegoW ciętych, błyskotliwych tekstach piętnuje kolejne absurdalne decyzje, groteskowe polityczne szopki oraz rażące błędy, których konsekwencje będziemy odczuwać latami. Wskazuje też – nie zawsze łatwe czy oczywiste – drogi wyjścia z obecnej sytuacji.