Spalona hala i zniszczony sprzęt rolniczy. Ogromne straty po pożarze

2023-07-06 11:14
Karol Szumny
2023-07-06 11:14

W Karczewie spłonęła wczoraj hala magazynowa. Druga uległa częściowemu spaleniu. Wewnątrz nich znajdował się sprzęt rolniczy oraz płody rolne. W akcji brało udział 10 zastępów straży pożarnej, w tym cysterny z powiatu świdwińskiego i łobeskiego.

ZDJĘCIE 1 z 10

W środę o godzinie 17:54 strażacy otrzymali zgłoszenie o silnym zadymieniu w miejscowości Karczewie w gminie Płoty. Na miejscu okazało się, że płonie hala magazynowa.

W momencie dojazdu pierwszych zastępów cała hala była już w ogniu. Pożarem objęta została również kolejna hala. Udało się ją częściowo uratować. Ta pierwsza, najbardziej objęta ogniem, zawaliła się.

Czytaj również: Hala magazynowa zrównana z ziemią. Ogromny pożar pod Płotami [FOTO]

- Całkowitemu spaleniu uległa jedna z hal magazynowych. Znajdował się w niej sprzęt rolniczy oraz linia technologiczna do sortowania ziemniaków. Druga hala została częściowo spalona. Udało się z niej wyprowadzić sprzęt, ale znajdowały się tam płody rolne, które pod wpływem dymu prawdopodobnie nie nadają się do użytku – informuje st. kpt. Daniel Boś z Komendy Powiatowej PSP Gryfice.

W akcji brały udział zastępy z KP PSP Gryfice, JRG PSP Gryfice, JRG PSP Świdwin, OSP Płoty, OSP Ościęcin, OSP Trzygłów oraz OSP Resko. - Łącznie 10 zastępów, 33 strażaków oraz cysterny z powiatu świdwińskiego i łobeskiego – poinformował strażak.

Na miejscu zdarzenia był też Komendant Powiatowy PSP Gryfice oraz Starosta Powiatu Gryfickiego. Działania zakończono około północy.

Zobacz nagranie z pożaru: Ogromny pożar pod Płotami! Płonie hala magazynowa (kliknij)

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!