SP Modlimowo! Najlepsi w powiecie

2022-01-27 14:07
Redakcja
2022-01-27 14:07
ZDJĘCIE 1 z 3

Istnieją takie wydarzenia bądź daty, które długo się pamięta i wspomina. Takim dniem będzie  z pewnością dla naszej szkoły ten, w którym otrzymaliśmy  następującą wiadomość:

„ (…) Państwa szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie zachodniopomorskim jest prowadzony przez "Głos Koszaliński" i "Głos Szczeciński". Jednocześnie nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymał także pracujący w Państwa szkole nauczyciel: Jolanta Mazur.”

Zaskoczenie, zdziwienie…, a potem ogromna radość! Nasza niewielka, wiejska szkoła, w której dbamy o siebie, jesteśmy dla siebie życzliwi i wzajemnie pomocni, a każdy może liczyć nie tylko na siebie , ale także na zaufanych kolegów, dostąpiła takiego wyróżnienia!

Nasza szkoła to uczniowie, rodzice, dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy…To dobrze funkcjonująca szkoła-rodzina, gdzie każdy ma poczucie, że działa we wspólnie określonym celu  i , że to wszystko ma głęboki sens.

Nasi uczniowie i ich rodzice mogą liczyć na indywidualne podejście, w którym staramy się dostrzegać niepowtarzalność, możliwości, talenty, ale także i ograniczenia, po to jedynie, by nawiązać otwarty dialog na drugiego człowieka, by budować mosty, a nie mury. Ucząc tych wartości naszych uczniów, opieramy się na działaniu, przeżywaniu, doświadczaniu. Ważną częścią naszej pracy jest bowiem wychowanie do świata wartości, gdzie rozpoznawanie dobra i zła nie przynosi wątpliwości. Podejmujemy przy tym wszelkiego rodzaju inicjatywy prospołeczne, działania pomocowe i charytatywne, bo wiemy, że życie przejawia się                        w działaniu. Integrując się ze środowiskiem lokalnym, angażujemy się w ważne społecznie działania i wspólnie rozwiązujemy problemy.

Pani Dyrektor Marzena Stępień i  pani Wicedyrektor Elżbieta Marek nadają naszej szkole nowy kierunek działań! Pomagają w utrzymywania stanu równowagi pomiędzy wciąż zmieniającą się rzeczywistością, a spokojem ducha, przyjemnością bycia w szkole, a realizacją wymagających zadań oświatowych. Sprawiają, że szkoła staje się żywą, ciągle rozwijającą się organizacją stawiającą na pomoc innym, w której ważne są nie tylko sukcesy edukacyjne naszych uczniów, ale także ich dobrostan psychiczny. Dzięki Nim naszą dewizą stały się słowa: Każdy uczeń jest zdolny, jeśli w to uwierzy!

Nauczyciele to wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna odczuwająca satysfakcję z wykonywanej pracy oraz motywację do realizacji zawodowych wyzwań, a także mająca pozytywny stosunek do siebie i otaczającego świata. Nasi nauczyciele, a wśród nich  i nominowana do tytułu Nauczyciel na Medal pani Jolanta Mazur, są twórczy, zaangażowani, otwarci na innowacje, dbający o swój rozwój osobisty i zawodowy. Poza życiem szkolnym chętnie realizują swoje szerokie zainteresowania i pasje, w myśl zasady, że to, jakim się jest nauczycielem, zależy od tego, jakim się jest człowiekiem.

Nasza placówka pięknieje, żyje życiem swych wychowanków i absolwentów, przekazując im wartości płynące z nauki swego Patrona. Chcemy w ten sposób mieć swój wkład w propagowanie idei Wielkiego Polaka, być nośnikiem pamięci o jego życiu i dorobku kulturowym.

Nominacje bez wątpienia były dowodem wielkiego zaufania i sympatii ze strony uczniów  i ich rodziców! Dlatego, kiedy odnieśliśmy zwycięstwo w powiecie gryfickim w obu kategoriach, a na szczeblu wojewódzkim  zajęliśmy eksponowane drugie miejsce, poczuliśmy ogromną radość i satysfakcję. Zdaliśmy sobie jednocześnie sprawę z ogromu odpowiedzialności, jaka od tej pory będzie naszym udziałem.

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni uzyskaniem tak prestiżowego tytułu, jakim jest miano Szkoły  na Medal oraz dumni z posiadania w swoim gronie pedagoga z tytułem Nauczyciel na Medal.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za nominację, a tym samym za zaufanie w nas pokładane. To ono właśnie wyzwoliło we wszystkich nas ogromne pokłady wiary w drugiego człowieka, w słuszność tego, co na co dzień robimy, rozsławiając imię Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie.

                                                              Elżbieta Kopczyńska

                                                               Jolanta Mazur

 

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Olga

odpowiedz
27.01.2022 19:32

Przecież ten plebiscyt to istna ściema. Kupowanie głosów za kasę. 1sms za 2 złote plus VAT. Ile już ich było przedsiębiorca roku, sportowiec roku, strażak roku, włodarz roku, lekarz roku....

zośka

27.01.2022 19:32

Ma Pani rację. Strasznie prowincjonalne....

Ada

odpowiedz
27.01.2022 17:12

Jesteśmy z Was dumni. Oby tak dalej.

27.01.2022 19:49

Brawo, gratulacje. Mała szkoła i taki sukces. Wystarczy chcieć.