SMS z wezwaniem do zapłaty za energię. To oszustwo!

2021-04-26 14:30
Redakcja
2021-04-26 14:30

Dostałeś informację o konieczności zapłaty za prąd z groźbą wstrzymania dostaw energii? To może być oszustwo. O takich praktykach informuje Polska Grupa Energetyczne (PGE), która obsługuje ponad 5 mln klientów.

Jedna z największych spółek energetycznych w Polsce ostrzega przed oszustami. Grupa PGE dostarcza prąd ponad 5 mln ludzi. Wszyscy powinni być czujni, bo nieznani sprawcy podszywają się pod firmę i wysyłają klientom smsy z wezwaniami do zapłaty za energię.

„Wiadomości zawierają informację o rzekomej należności, która w razie nieregulowania spowoduje wstrzymanie dostaw energii. PGE Obrót apeluje do klientów o rozwagę, a także o przekazywanie ostrzeżenia rodzinie oraz znajomym” – czytamy w komunikacie spółki.

PGE prosi klientów, aby zachowali szczególną ostrożność, ignorowali takie wiadomości i pod żadnym pozorem nie klikali w aktywne linki w nich zawarte. Zapewnia, że zgłasza przypadki wyłudzeń i oszustw do organów ścigania. „Wszystkie przypadki fałszywych wiadomości są przez PGE na bieżąco monitorowane, a strony zawierające fałszywy link blokowane– podkreśla ją przedstawiciele firmy.

Największy sprzedawca energii przypomina również, aby zawsze weryfikować informacje, które klienci otrzymują drogą elektroniczną. Wskazuje, że zarówno elektroniczne biuro obsługi klienta, jak i usługa PGE eFaktura pozwalają w każdej chwili sprawdzić podstawowe dane, takie jak np. saldo czy numer konta do opłaty faktury.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!