SMS-y od Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o kwarantannę

2022-02-11 13:03
Karol Szumny
2022-02-11 13:03

Zgodnie z opublikowaną nowelizacją rozporządzenia, od 11 lutego przestaje obowiązywać tzw. kwarantanna z kontaktu. Od wczoraj Ministerstwo Zdrowia wysyła SMS-y do osób będących na kwarantannie z informacją o jej zakończeniu.

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział zmiany w kwarantannie. Pierwsza z nich wchodzi w życie właśnie dziś.

Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zakażoną, powinny otrzymać informację o jej zakończeniu.

„Nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia o izolacji i kwarantannie została opublikowana. Rozpoczynamy wysyłkę 79 tys. SMS-ów informujących o jutrzejszym zwolnieniu z kwarantanny, osób które zostały na nią skierowane z racji kontaktu z zakażonym” – poinformowało wczoraj wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Kolejną zmiana wejdzie w życie 15 lutego. Izolacja osoby zakażonej, a także kwarantanna jej domowników potrwa 7 dni.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

A wydłuża izolacje!!!

odpowiedz
11.02.2022 14:36

Ile ten bałagan w MZ będzie trwać? Wszyscy, którzy wczoraj mieli robione testy a ich wyniki są pozytywne mają nieprawidlowo obliczoną izolację!!!! 11 a nawet 12 dni!!! Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności, by poprawić!!!! Gdzie nie dzwonisz to każdy zdania na system- nikt nie może poprawić błędu, bo to system źle obliczył!!!

Barany

odpowiedz
11.02.2022 17:16

Mi izolację dali 12 dni zamiast 10.