Skontrolowali użytkowników hulajnóg. Nie obyło się bez wykroczeń
35 użytkowników hulajnóg elektrycznych skontrolowali policjanci podczas wojewódzkich działań „URD – Urządzenia Ruchu Drogowego” prowadzonych na terenie powiatu gryfickiego. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gryficach, nie obyło się bez wykroczeń. W dwóch przypadkach sprawy trafią do sądu.
Na terenie powiatu gryfickiego przeprowadzono wojewódzkie działania „URD – Urządzenia Ruchu Drogowego”, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego (UTO) oraz urządzeń wspomagających ruch (UWR). O wynikach akcji poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gryficach.
Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 35 kierujących hulajnogami elektrycznymi, jednego użytkownika urządzenia transportu osobistego oraz sześć osób poruszających się urządzeniami wspomagającymi ruch.
W trakcie kontroli policjanci ujawnili szereg naruszeń przepisów. Wobec sprawców stosowano pouczenia oraz mandaty karne.
W dwóch przypadkach interwencje zakończyły się skierowaniem spraw do sądu. Jak przekazuje gryficka policja, jedna z nich dotyczy kobiety, która użyczyła hulajnogę elektryczną osobie małoletniej nieposiadającej wymaganych uprawnień do kierowania.
Przed sądem odpowie również nieletni kierujący hulajnogą. Według policjantów poruszał się on bez wymaganych uprawnień, wprowadził funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości, próbując uniknąć odpowiedzialności, a dodatkowo nie korzystał z obowiązkowego kasku ochronnego.
Policjanci przypominają, że osoby poniżej 16. roku życia mają obowiązek jazdy w kasku ochronnym, a kierujący hulajnogami elektrycznymi muszą posiadać wymagane uprawnienia. Przestrzeganie tych przepisów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Komentarze (0)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!