Skatpark zakupiony za złotówkę. Gmina wykona remont

2021-01-18 17:55
Adam Litwinowicz
2021-01-18 17:55

Rada Miejska wyraziła zgodę na zakup terenu, na którym znajduje się skatepark oraz przystań kajakowa. Gmina Trzebiatów zakupi nieruchomość od Powiatu Gryfickiego za jedną złotówkę.

fot. archiwum

Teren, o którym mowa jest bardzo popularny wśród młodych ludzi. To właśnie oni już jakiś czas temu zwracali się do władz, zarówno gminnych jak i powiatowych, z prośbą o remont i udostępnienie skateparku. Młodzi ludzie skarżyli się, aby mogli ponownie trenować. Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa już jakiś czas temu rozpoczął rozmowy z władzami powiatowymi, aby to one wykonały remont urządzeń. Jednak grupa radnych postanowiła, aby teren wraz z urządzeniami zakupić za ...1 złotówkę, a następnie za pieniądze gminne wykonać remont. 12 radnych było „za zakupieniem terenu, trzy osoby były przeciw.

Wszyscy radni zaznaczali, że skatepark jest potrzebny i nie można mówić, że ktokolwiek jest przeciwko stworzeniu takiego miejsca dla najmłodszych. Jednak część rajców uważała, że najpierw władze powiatowe powinny wykonać remont, a następnie można myśleć o jego wykupieniu.

- Jesteśmy na tyle silną radą, że powinniśmy pokusić się, aby zmusić radnych powiatowych i wymóc na powiecie remont skateparku i całego tego terenu – zauważył Adam Dąbrowski. - W budżecie ucięliśmy pieniądze między innymi na promocję. Nasi radni nie zauważyli, że w Kołobrzegu przeznaczono 500 tysięcy złotych tylko na strony internetowe działające w sezonie, a u nas się 100 tysięcy wycina. Będzie krzyk, że w sezonie nic się nie dzieje i to będą uzasadnione opiniepodkreślił radny Adam Dąbrowski, który dodał, że ten teren gmina powinna przejąć, ale po remoncie. Innego zdania był radny Tomasz Sobczak. - Kończymy ten nieśmieszny serial skateparku i przystań – zauważył. Radny wskazał, że wszystkie gminy, w których powstały takie przystanie, już dawno te tereny przejęły. Podkreślił, że ta nieruchomość jest warta od 3 – 5 mln zł. - Zawsze można się zastawiać, ale te argumenty nie są poważne. Bardzo dziękuję radnym powiatowym, którzy wykazali się wielkim wysiłkiem – podkreślił. Dodał, że nie można być ślepym na jedno oko. Jego zdaniem już niedługo będzie to centrum sportowe w gminie. Powiedział wyraźnie, że w budżecie zostały zabezpieczone środki właśnie na ten cel.

- Była taka prośba, petycja młodych osób, którzy chcieli ze skateparku korzystać – zauważył Edward Krychowiak. - Przejmujemy teren warty kilka milionów złotych, a mamy tylko je wyremontować zaznaczył Krychowiak. Radna Irena Pietrzykowska przypomniała, że kilka lat temu, to właśnie gmina sprzedała powiatowi ten teren, bo była taka wola ze strony starostwa. - To żaden sukces – zwracała się do radnych, którzy aprobowali wolę zakupu. - Nikt z nas radnych nie jest przeciwko. Natomiast pozyskiwanie „rupieci” tylko po to, żebyśmy my ponosili nakłady nie jest dla dobra gminy. Te pieniądze (160 tys. zł.) mogliśmy przekazać na inny cel. Wybawiliśmy z kłopotów powiat – kontynowała Pietrzykowska, nadmieniając, że warto zastanowić się czy nie przejąć od powiatu wszystkiego co znajduje się na terenie gminy Trzebiatów, aby to następnie wyremontować. Józef Domański zaznaczył, że już jakiś czas temu wystosował pismo, w którym była mowa o przejęciu tego terenu. Jak zaznaczył – kiedy rozpoczęły się problemy w postaci widocznego na horyzoncie remontu, władze starostwa postanowiły zamknąć teren. Burmistrz podkreślił, że jest za tym, aby ten teren był przekazany/ sprzedany gminie, ale wtedy kiedy zostanie wykonany remont - przez powiat. Dodał również, że to będą olbrzymie koszty, które nie powinne zostać wydane przez gminę Trzebiatów.

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Iza

odpowiedz
18.01.2021 20:26

Wystarczy pozyskać dofinansowanie . W Łobzie park z prawdziwego zdarzenia wybudowany właśnie z dofinansowania.

Tytus

odpowiedz
18.01.2021 21:42

Ale przecież ten teren to chyba około 1,5 ha i jest tam przystań kajakowa, dwa boiska piłkarskie typu orlik, siłownia, plac parkingowy i ten skatepark, który został zamknięty ale tylko on, pozostałe elementy są użytkowania bo sama gmina zarządza i ma w dyspozycji przystań. Myślę że część Radnych gminy nie wie o czy mówi twierdząc że to rupiecie, bo te rupiecie A dokładnie ich część używa gmina, może warto się udać na miejsce i zobaczyć o czym mowa,. W sumie brawo bo teraz będzie to w zasobie gminy .

płocianin

odpowiedz
19.01.2021 00:25

Jezu ale wam zazdroszczę. w płotach o ten skatepark było tyle próśb ale płoty to średniowiecze

RELAX

odpowiedz
19.01.2021 12:38

Do nadzorowania przez całą dobę , oddelegować na zmianę urzędników z gminy , nie tworzyć nowych etatów.Całość trzeba solidnie ubezpieczyć , bo w razie wypadku , gmina pójdzie z torbami

Zuzanna

odpowiedz
19.01.2021 18:33

Gmina Trzebiatów niech zajmie się budową żłobka , który jest bardzo potrzebny dla pracujących matek.

G.J.

odpowiedz
20.01.2021 08:50

Skoro radni i burmistrz są tacy hojni, to może nich gmina przejmie w końcu od lasów państwowych drogę prowadzącą do jednostki wojskowej w Mrzeżynie i zacznie ją utrzymywać. Kilkaset osób dla których JW w Mrzeżynie jest miejscem pracy (jest to jeden z największy zakładów pracy w gminie!) codziennie dojeżdża ta drogą. Droga nie jest ani odśnieżana, ani posypywana piaskiem czy solą. Efekt jest bardzo ślisko i bardzo niebezpiecznie. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia kilka samochodów wpadło do lasu a jeden na drzewo. Oprócz JW na końcu tej ulicy (Wojska Polskiego oraz Świerkowej) mieszkają również mieszkańcy gminy i położone są również ośrodki wypoczynkowe. Wszyscy Ci ludzie, mieszkańcy, pracownicy JW oraz sama JW i ośrodki wypoczynkowe płaca podatki do gminy, ale wygląda na to, że są na tym się kończy, bo w kwestii tak podstawowej jak bezpieczeństwo, zdrowie i życie są wyjęci spod prawa, ponieważ gmina nie zapewnia im bezpiecznego dojazdu do domu czy do pracy. Może czas najwyższy aby gmina dogadała się z lasami państwowymi i jeśli te nie kwapią się ani do przekazania, ani do utrzymywania tej drogi, to może nich gmina obciąża ich za te czynności, zakładając sprawę w sądzie.

Mieszkaniec Mrzeżyna

odpowiedz
19.01.2021 07:54

Poproszę aby gmina przejęła od powiatu za złotówkę i naprawiła obwodnice Mrzeżyna. Jak można skate park z którego korzystać będzie być może kilkaset osób rocznie, to kawałek drogi, którą jeździ kilkaset tysięcy ludzi rocznie tym bardziej można!

syf na działkach w mrzeżynie

19.01.2021 07:54

a i podatek podnieść na wszystko dla mrzeżyna zwłaszcza dla plebsu mieszkającego w wakacje na działkach i srającycch prosto do Regi bo mieszkania na osiedlu wynajęte stące!!!