Młodzież nie rozumie dlaczego skatepark jest zamknięty? Zbierają podpisy pod petycją!

2020-09-16 20:39
Karol Szumny
2020-09-16 20:39

Trzebiatowski skatepark od kilku tygodni pozostaje zamknięty. Według wymogów jego stan nie nadaje się do użytku. Mieszkańcy Trzebiatowa zbierają nawet podpisy pod petycją, aby Powiat jak najszybciej uporał się z tym problemem. Liczne usterki nie przeszkadzają jednak chętnym korzystać właśnie z tego miejsca. Czy skatepark zostanie naprawiony?

ZDJĘCIE 1 z 3

O zakazie korzystania z tego miejsca informowały rozwieszone kartki, a także ogrodzenie taśmą wszystkich ramp. Młodzież jednak za wszelką cenę chciała spędzić tam czas, więc zakazy nie robiły na nich wrażenia.

Skatepark to jedyne miejsce, gdzie można się spotkać z przyjaciółmi. Nie wiemy z jakich przyczyn obiekt został zamknięty. Skoro na skateparku w Gryficach w rampach są dziury, a u nas na skateparku nie ma ani jednej, to czemu u nas obiekt jest zamknięty, a w Gryficach otwarty? – pyta Marcel, który regularnie korzysta z trzebiatowskiego skateparku.
Nieraz na skateparku jest taki tłok, że nie można przejechać. Codziennie przyjeżdża tam 10-20 osób.

Skatepark został zamknięty ze względów bezpieczeństwa – tłumaczy Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz. – Zrobiliśmy już rozeznanie, jaki będzie koszt remontu, ale niestety są to bardzo drogie urządzenia. Kwota naprawy sięga 40 tys. złotych.
Starosta zaznacza, że zależy mu na szybkim remoncie trzebiatowskiego skateparku.
Doskonale wiemy, że to są właśnie miejsca, gdzie młodzież spędza czas najchętniej. Tam mogą ze sobą rywalizować, oderwać się nieco od komputera i w piękną pogodę aktywnie spędzić tam czas. To też jest nasze zadanie, aby młodzi doskonalili się w sporcie i chcemy im takie miejsca zapewnić. Będę rekomendował na posiedzeniu Rady Zarządu Powiatu, aby jak najszybciej znaleźć środki na remont skateparku.

Głos w tej sprawie zabrał także burmistrz Trzebiatowa – Józef Domański:
„Rozmawiałem ze Starostą Powiatu na temat przejęcia skateparku. Czekamy na odpowiedź. Tak jak już wielokrotnie wspominałem, teren oraz infrastruktura nie należą do Gminy Trzebiatów i nie mamy wpływu na to, kiedy odbędzie się tam remont. Wiem, że zamknięty skatepark to strata dla naszej młodzieży, ale musimy czekać.”

Petycja mieszkańców o remont skateparku (kliknij)

Na temat problemu ze skateparkiem w Trzebiatowie mówił starosta Ryszard Chmielowicz w dzisiejszym programie STUDIO SUPERPORTALU (kliknij i oglądaj)

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Carlos

odpowiedz
17.09.2020 07:33

Sprawa z" zamiłowaniem" do sportu u naszych władz jest delikatnie mówiąc dyskusyjna no chyba że przed wyborami.

Mariusz

odpowiedz
18.09.2020 09:55

czemu mam nieodparte wrażenie, że dzieciaki zostały zakładnikami jakiejś bezsensownej rozgrywki politycznej lub przynajmniej ekonomicznej pomiędzy Starostwem Powiatowym a Gminą Trzebiatów? Mam wykształcenie techniczne i z ciekawości obejrzałem sobie ten obiekt. Co prawda nie znam wszystkich norm, które powinny spełniać tego typu obiekty ale nie widać tu uszkodzeń, których naprawa musiałaby kosztować aż 40 tys zł.