Sezon na truskawki trwa. Ile trzeba zapłacić za kilogram?

2020-06-01 15:04
Katarzyna Adamiak
2020-06-01 15:04

Truskawkowy sezon trwa. W Gryficach ceny podobne do tych sprzed roku.

ZDJĘCIE 1 z 2

Truskawki to, jak potwierdzają to wyniki „Narodowych badań konsumpcji warzyw i owoców”, najbardziej wyczekiwany owoc sezonowy w Polsce. Sezon na nie już trwa, a my możemy znaleźć na rynkach, ulicznych punktach handlowych i w warzywniakach. Sprawdziliśmy, ile musimy za nie zapłacić.

- Już są o kilka złotych tańsze. Kiedy w ubiegłym tygodniu rozpoczynaliśmy sprzedaż, ich cena wynosiła, w zależności od wielkości owocu, 18,90 złotych i 19,90 złotych za kilogram. Dziś sprzedajemy je za 15,90 za kilogram – mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 pani Grażyna, która sprzedaje owoce w punkcie przy ulicy Wojska Polskiego i dodaje – truskawki są nasze Polskie, przyjechały z Karnkowa spod Warszawy. Owoce są duże, mięsiste i przede wszystkim słodkie, takie, jakie być powinny.

Klientów, których nie brakuje, ceny nie odstraszają. Jak mówią, wszystko drożeje, więc i truskawki, tanie być nie mogą.

W tym momencie cena truskawek jest na podobnym poziomie, do tego z drugiej połowy maja ubiegłego roku i wciąż spada. Jak mocno owoce jeszcze potanieją? Tego nie wiadomo. Na drodze do niskich cen stanęła susza, brak chętnych do zbiorów i koronawirus.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jowana

odpowiedz
03.06.2020 22:33

Przymiotniki piszemy malą literą, a więc: truskawki są nasze polskie. Pani redaktor powinna to wiedzieć.

Truskojadek

odpowiedz
05.06.2020 18:55

Truskawki są drogie , nauczyciele każą sobie słono płacić .Nie stać mnie na ten owoc, zrywany przez pedagogów .Z chęcią zjem te , które zerwie minister szkolnictwa .