Sezon motocyklowy „Motolegia” otwarty

2023-05-29 13:50
Karol Szumny
2023-05-29 13:50

W sobotę, 27 maja, z inicjatywy dowódcy 3 bz LA ppłk Zbigniewa Olejniczaka po raz pierwszy w historii batalionu odbyło się otwarcie sezonu motocyklowego pn. „MOTOLEGIA”. Do trzebiatowskich koszar przybyło ponad 60 motocyklistów na swych wypieszczonych maszynach z fasonem przejeżdżając przez naszą zabytkową bramę.

ZDJĘCIE 1 z 8

Różnorodność motocykli mogła przyprawić o zawrót głowy. Były wśród nich zarówno prawdziwe „perełki” jak i historyczne „komarki” oraz motocykle wojskowe.

Imprezie towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego znajdującego się na wyposażeniu 3 bz LA oraz GRH Nałęcz. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach strzeleckich oraz sprawnościowych z zakresu posługiwania się wyposażeniem indywidualnym żołnierza. Głodni chętnie skorzystali z przygotowanej wojskowej grochówki.

Po udzieleniu błogosławieństwa i poświęceniu motocykli przez kapelana ks. kpt. Błażeja Woszczka oraz wręczeniu nagród zwycięzcom konkursów przez dowódcę batalionu kawalkada motocykli w asyście Żandarmerii Wojskowej udała się do Kołobrzegu na dalszą część imprezy.

tekst i zdjęcia: Klub Wojskowy 7BOW w Trzebiatowie

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Bylem

odpowiedz
29.05.2023 20:51

zdjęcia tylko ,,,,,,,,, dobre

Motocyklista

odpowiedz
30.05.2023 07:32

Otwarcie sezonu motocyklowego pod koniec maja, a zakończenie we wrześniu? Jakiś krótki ten sezon motocyklowy. 😂😂😂 Widocznie niektórym starcza energii tylko na dwa miesiące.