Seniorzy zaprezentują swoje prace – zaproszenie na wystawę

2024-01-08 8:15
Karol Szumny
2024-01-08 8:15

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wystawę autorstwa uczestników IX Letniej Szkoły Seniora. Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 11 stycznia 2024 roku o godz. 17.00 w Muzeum i Galerii "Brama". Wystawa otwarta do końca stycznia 2024.

O wystawie:

IX Letnia Szkoła Seniora w Ośrodku Wczasowym Familijni w Dziwnówku odbyła się  dniach 18-25. 08.2023 i po raz dziewiąty   spotkało się 203 seniorów  z 13 Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Województwa Zachodniopomorskiego:  Golczewa, Nowogardu, Gryfic, Pyrzyc, Barlinka, Gryfina, Białogardu, Bornego Sulinowa, Szczecina, Wałcza, Koszalina, Polic i Bobolic. IX Letnia Szkoła Seniora przebiegała pod hasłem: „Potęga Seniora w Regionie, między terapią, rozwojem a rozrywką”, zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

W Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku przez 7 dni odbywały  się m.in. twórcze  warsztaty technik rysunkowych,  pastel olejny, pt. ”Tajemnica martwej natury” pod kierunkiem Moniki Artiuch z pracowni plastycznej w Gryficach. Uczestnicy poznali zasady ustawiania przedmiotów i draperii, mierzenia proporcji i budowania bryły. Inspiracją były  owoce, w tym  owoce morza i wędzone ryby rysowane z natury.  Uczestniczyły 42 osoby,  powstało 80 prac z tego na wystawę wybrano 30 prac w formacie A4.  Prace estetycznie oprawione w antyramach prezentują  wysoki poziom zaangażowania uczestników.

Prezentujemy na wystawie efekty pleneru  malarstwa sztalugowego pt. ”Od realizmu do abstrakcji”,  który przeprowadził Jan Szewczyk, artysta malarz ze Szczecina. Odbyły się  wykłady, zajęcia praktyczne, oraz  indywidualne korekty. Pod opieką artysty  powstały 33 prace z tego 31 indywidualnych  w formacie 50x70 na płótnie,  malowane akrylem z 10 Uniwersytetów z Regionu. Ciekawą propozycją było stworzenie wspólnej pracy – dyptyk wzorowany  ruchem artystycznym – Dadaizm. Swoboda artystyczna pozwoliła uczestnikom stworzyć swoiste dzieło  i  pozostawić  swój ślad obecności,  który prezentujemy dziś a podczas przystanku w Urzędzie Marszałkowskim zostanie uroczyście przekazany na pamiątkę.

Uczestnicy pleneru i warsztatów:

Golczewo - Maria Sadłocha, Helena Włodarczyk, Marianna Michalak, Janina Kołodzińska

Szczecin - Julia Kosakowicz, Elżbieta Andrzejczak, Małgorzata Steć, Lidia Bromboszcz,  Krzysztof Michalski, Dominika Odrowąż, Mirosława Łągiewka, Krystyna Berent, Estella Odrowąż

Gryfice – Monika Artiuch, Halina Majchrzak

Borne Sulinowo – Anna Nowak, Maria Zalewska, Małgorzata Szymańska, Mirosława Szurlej, Jolanta Ptak, Julian Czepczarz

Pyrzyce- Wanda Konikowska, Lila Boczkowska, Helena Frątczak

Barlinek – Maria Kurczewska, Maria Jastrzębska

Gryfino – Mirosława Druszcz- Karauda, Grażyna Rakowska, Krystyna Brońska, Joanna Rossa

Koszalin- Maria Boczkowska, Wanda Zabrocka, Anna Dąbska, Renata Jasiul

Police – Bogumiła Celer

Wałcz – Danuta Hofman, Elżbieta Śliwińska

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!