Seniorzy zaprezentowali swoje pasje [ZDJĘCIA]

2023-11-10 20:07
Karol Szumny
2023-11-10 20:07

W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się dziś otwarcie wystawy „Senior i jego pasje”. Zobaczcie zdjęcia.

Seniorzy z Trzebiatowa zaprezentowali swoje pasje. W piątkowe popołudnie odbyło się otwarcie wystawy na ten temat.

- Staramy się raz do roku pokazywać to, co robimy i czym żyjemy na co dzień. Na dzisiejszej wystawie „Senior i jego pasje” można podziwiać wyroby z filcu, wyroby ceramiczne, makramę w różnej formie, obrazy malowane, obrazy szydełkowane, witraż oraz konfekcję – opowiada Irena Kwiatkowska-Pająk, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Trzebiatowie.

- Pasja dla seniora jest niezwykle ważna. Oni się w tym wręcz zatracają. Nieraz siedzimy wiele godzin, zaczynamy jakąś pracę i nikt nie patrzy na zegarek. To jest czas tylko dla nas – zaznacza.

Jak podkreśla Regina Wojtkun-Marciniec, uczestniczka wystawy, pasja dla seniora jest niezwykle ważna.

- Na dzisiejszej wystawie prezentuję makramę i dzieła z filców, takie jak łapacze snów czy mandala. Sprawia mi to radość. Jestem w takim wieku, że mam dużo czasu na rozwijanie swoich pasji. Daje mi to ogromną satysfakcję. Polecam każdemu, by mieć pasję, w każdym wieku – mówi Regina Wojtkun-Marciniec.

- Spotykamy się z uczestniczkami stowarzyszenia dla przyjemności, razem tworzymy. Jest też nutka „kreatywnej zazdrości”, że każda z nas tworzy coś innego. Jest nam bardzo miło wspólnie się spotykać. Dobrze, że burmistrz Trzebiatowa dał nam miejsce, by to robić – dodaje nasza rozmówczyni.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Może?

odpowiedz
12.11.2023 09:18

Może przestańcie się panie seniorki kłócić i pisać o sobie wstrętne komentarze na FB to wówczas wasza wystawa stanie się atrakcyjna.