Seniorzy uczą się i integrują

2022-08-01 16:00
Katarzyna Adamiak
2022-08-01 16:00

Seniorzy z powiatu gryfickiego uczestniczą w projekcie „Lokalna Ojczyzna w Obiektywie”. Tym razem poskramiają sztukę fotografowania.

ZDJĘCIE 1 z 5

Skierowany do seniorów z terenu powiatu gryfickiego projekt realizowany jest przez Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Rejonowy w Gryficach, a współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Gryficach.

Pierwsze zajęcia, które odbyły się dziś (01.08) w Gryfickim Domu Kultury, skupione były na części teoretycznej. Wykład opatrzony przykładami zdjęć przygotowała i poprowadziła gryficka fotografka Małgorzata Ostasiewicz.

- Dzisiejsi seniorzy, to osoby wciąż bardzo aktywne. Realizując ten projekt chcemy, aby jego uczestnicy nie tylko zapoznali się z robieniem dobrych zdjęć smartfonem, ale przede wszystkim aparatem fotograficznym, z którego zdjęcia można później wywołać, włożyć do albumu i oglądać na przykład podczas spotkań rodzinnych – mówi w rozmowie z naszą redakcją Anna Tchorowska przewodnicząca Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów O/Rejonowy w Gryficach.

W najbliższym czasie seniorzy rozpoczną zajęcia praktyczne. W ramach praktyk fotografować będą powiat gryficki. Ich celem będzie uwiecznienie w obiektywie, nie tylko najbardziej rozpoznawalnym miejsc i obiektów w naszym regionie, a przede wszystkim wyłapywanie „perełek”, na które na co dzień nie zwracamy uwagi.

Anna Tchorowska liczy na to, że dzięki projektowi seniorzy złapią bakcyla fotografii i zawiąże się koło fotograficzne, które będzie działać przy gryfickim Związku.

Projekt potrwa do października. Jego zwieńczeniem będzie wystawa fotografii zrobionych podczas jego trwania. Efekty pracy seniorów zostaną zaprezentowane w Gryfickim Domu Kultury.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!