Seniorze, zostań w domu! Ruszyła zakupowa infolinia

2020-03-16 14:27
Katarzyna Adamiak
2020-03-16 14:27

W okresie walki z panującą epidemią koronawirusa Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach uruchomił akcję „Zakupy dla seniorów".

Bezpłatna pomoc skierowana jest do osób powyżej 65 roku życia, samotnie prowadzących gospodarstwo domowe, lub mieszkających z osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Ze wsparcia skorzystać mogą również osoby niepełnosprawne samotnie prowadzące gospodarstwo domowe.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatna, a jej koszt nie może przekroczyć 100 złotych (wyłączając koszt leków).

Żywność, środki czystości i leki będą dokonywane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych najbliżej ich miejsca zamieszkania. Akcja zakłada maksymalnie dwukrotną pomoc w tygodniu związaną z zakupem produktów codziennego użytku.

Zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryficach od poniedziałku do piątku w godz. od godz. 7.00 do godz. 15.00 pod numerem tel. 91 38 53 277. Ważne aby podczas rozmowy z pracownikiem Ośrodka należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania. Następnie osoba zostanie połączona z pracownikiem socjalnym, który przeprowadzi rozmowę w celu ustalenia wszystkich szczegółów niezbędnych do dokonania zakupów.

Rozmowy telefoniczne będą podstawowym narzędziem kontaktu . Pracownik, który zrobi zakupy, rozliczy się na podstawie paragonu i oświadczenia. Sposób zapłaty za zakupy oraz sposób dostarczania towarów zostanie ustalony indywidualnie z zainteresowaną osobą.

Uwaga !!!
Dla zapewnienia bezpieczeństwa każda usługa będzie miała swój numer – do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie posługiwał się pracownik Ośrodka. Pracownik socjalny Ośrodka nie będzie pukał do domu seniora, jeżeli nie będzie wcześniej zgłoszenia przez telefon na zapotrzebowanie na usługę. Senior musi sam zadzwonić do Ośrodka i zgłosić prośbę o pomoc.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!