Sanepid zbadał brudną wodę z Gryfic

2021-06-08 19:20
Tomasz Krupecki
2021-06-08 19:20

O brudnej, czarnej wodzie w kranach gryficzan pisaliśmy niespełna dwa tygodnie temu. Do tej pory czytelnicy informują nas, że problem nadal występuje. Tymczasem Państwowy Inspektor Sanitarny zbadał wodę. Są wyniki.

Mieszkańcy ulic: Mickiewicza, Kościuszki, Trzygłowskiej i Armii Krajowej jako pierwsi zgłaszali problem z wodą w kranach. Później zaczęli zgłaszać się kolejni mieszkańcy z różnych stron miasta, między innymi z ulicy Księdza Stanisława Ruta. Zdaniem naszych czytelników woda w kranach momentami jest czarna.


- Nie wiadomo czy można się w tej wodzie myć, nie mówiąc już o piciu - mówi naszej redakcji mieszkaniec Gryfic.

Czytaj:"Czarna woda z kranu". Mieszkańcy Gryfic nie wiedzą co robić

Jak się okazuje, Państwowy Inspektor Sanitarny pobrał próbkę wody do badania. Według badań przeprowadzonych przez sanepid woda w kranach nadaje się do spożycia.

- Jakość wody na sieci wodociągu Gryfice oraz stacji uzdatniania wody w Gryficach ul. Trzygłowska pod względem mikrobiologicznym odpowiada wymaganiom rozporządzenia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Podczas poboru próbek wody w ww. punktach poboru nie stwierdzono widocznych zanieczyszczeń wody – informuje naszą redakcję Państwowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Gryficach.

Nasza redakcja ustaliła również, że Zakład Usług Komunalnych w Gryficach, który jest dostawcą wody do mieszkań gryficzan, zleca cyklicznie badanie wody prywatnemu laboratorium, aby kontrolować jakość dostarczanego towaru.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

no właśnie

odpowiedz
09.06.2021 07:56

możecie się potruć ,ale macie pić....