Sać napisał list do Tuska

2024-02-17 19:31
Karol Szumny
2024-02-17 19:31

Radny Powiatu Gryfickiego Kazimierz Sać napisał list otwarty do premiera Donalda Tuska. „Gryficka Platforma Obywatelska czy Dyktatorska?!” – pyta Sać. List publikujemy w całości poniżej.

List otwarty do Donalda Tuska – Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Gryficka Platforma Obywatelska czy Dyktatorska?!

Panie Przewodniczący, właśnie obejrzałem Pana wystąpienie w Warszawie w temacie wyborów samorządowych. W pełni zgadzam się ze wskazanymi przez Pana priorytetami, które winny obowiązywać w samorządzie, a szczególnie uczciwość, prawość i pracowitość.

Dawno temu współtworzyłem PO w naszym województwie i zainicjowałem jej powstanie w Powiecie Gryfickim. Jako członek PO pełniłem przez 4 kadencje /16 lat / funkcję Starosty Gryfickiego. Zasady o których Pan wspomniał były i są dla mnie oczywiste.

Panie Przewodniczący jest jednak jedno ale...

Pana przesłanie o uczciwości, prawości, pracowitości...powinno być respektowane w pierwszej kolejności przez przedstawicieli PO, a tak nie jest.

Poniżej załączam dokumenty, które jednoznacznie wskazują, że Przewodniczący Gryfickiej Powiatowej Platformy - Artur Łącki ewidentnie złamał statut PO w temacie obowiązku zwołania Zarządu Powiatu  jak też Rady Powiatu PO na żądanie wymaganych liczbowo, wymienionych poniżej ich członków, by jednoosobowo decydować wbrew swoim kompetencjom. O czym był też informowany poseł Przewodniczący Wojewódzkiej PO Arkadiusz Marchewka.

Jednoosobowe zarządzanie Platformą przez Artura Łąckiego trwa właściwie do dnia dzisiejszego, skutkiem czego władze samorządowe Powiatu Gryfickiego reprezentowane przez członków PO, a szczególnie ich działania / kumoterstwo, bezczynność, niegospodarność / są bardzo krytycznie oceniane przez mieszkańców.

Wobec powyższego, nie tylko moim zdaniem, pozytywny wynik wyborczy Platformy Obywatelskiej w Powiecie Gryfickim wydaje się zagrożony.

Z Wyrazami Szacunku Kazimierz Sać

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!