S. Nitras: „Jeżeli Koalicja Obywatelska wygra w powiecie gryfickim, to wygramy w całej Polsce”

2023-09-14 21:40
Karol Szumny
2023-09-14 21:40

W Gryficach odbyła się dziś konferencja prasowa z udziałem polityków Koalicji Obywatelskiej. Oglądaj poniżej.

Na Placu Zwycięstwa w Gryficach odbyła się dziś konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej.

- Kiedyś ktoś mnie zapytał: „dlaczego cały czas wierzysz w platformę?”. Bo uważam, że jest to jeden z najlepszych projektów politycznych w Polsce po 1989 roku i nie można go zaprzepaścić; bo uważam, że Platforma i Unia Europejska to jest jedność – mówił w czasie swojego wystąpienia poseł Artur Łącki.

- Jestem też w Platformie, bo będzie robiła mój program – 100 konkretów na 100 dni – i niektóre z nich to konkrety dla małych i średnich przedsiębiorców – dodał.

Wymienił, że będzie to zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. złotych, przejęcie „chorobowego” przez państwo od pierwszego dnia choroby pracownika oraz powrót do ryczałtowej składki zdrowotnej. W planach jest również tzw. urlop dla przedsiębiorcy. Poseł zapowiedział też, że urzędy skarbowe nie będą „gnębić podatnika”, tylko mu pomagać.

Magdalena Kochan podkreśliła, że przez ostatnie lata „staliśmy się gorsi dla siebie”. - Walczymy, a nie rozmawiamy, kłócimy się przy stołach wigilijnych albo tracimy kontakt z najbliższymi przyjaciółmi, bo nagle wyznają inne niż my poglądy polityczne – argumentowała.

Senator poruszyła również problem imigrantów. Podała, że dla obywateli krajów afrykańskich wydano około 250 tysięcy wiz. Przywołała obrazy spod Białowieży. - Wypychaliśmy tych ludzi, uznając za zbrodnicze to, co robił z nimi Łukaszenka. Kupowali wizy, byli przewożeni na granicę i wypychani potem przez nas – podkreśliła.

Elżbieta Jabłońska w swoim wystąpieniu mówiła o tunelu w Świnoujściu. Zaznaczyła, że 85 procent środków pochodziło z Unii Europejskiej, a rząd próbował to „wymazać”. Jabłońska mówiła też, że kobiety w Polsce są traktowane „jak druga kategoria obywateli”. Podała, że w „100 konkretach na 100 dni” znajdą się m.in. bezpłatne badania prenatalne oraz bezpłatne znieczulenie przy porodzie. Mówiła też o dofinansowaniu in vitro oraz żłobku w każdej gminie.

Patryk Jaskulski powiedział, że rządzący starają się utrudnić wyjazdy za granicę. Zaznaczył, że „Unia Europejska to okno na świat”. - Dzięki Unii Europejskiej zmieniamy swoje małe, lokalne ojczyzny; dzięki Unii Europejskiej powstało wiele inwestycji w waszej okolicy – wymieniał.

Sławomir Nitras dziękował gryficzanom i okolicznym mieszkańcom za przybycie. Podkreślił, że dzięki temu ludzie przestaną się bać władzy. Dodał też, że Gryfice i wiele innych miast pięknieją. Wskazał, że jest to możliwe dzięki pracy Polaków i wsparciu Unii Europejskiej.

Sławomir Nitras zadeklarował, że w ciągu 100 dni od utworzenia rządu przez KO do Polski „będą płynąć europejskie pieniądze”. Dodał, że są one „niezbędne do rozwoju”. Polityk mówił też o tym, że granica między Polską a Niemcami powinna być jedynie „kreską na mapie”. - Jeżeli Koalicja Obywatelska wygra w powiecie gryfickim, to wygramy w całej Polsce – podsumował polityk.

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

K...a

odpowiedz
15.09.2023 19:01

Jak oni kłamią szkoda słów.

GRAFF

odpowiedz
15.09.2023 19:56

NAPEWNO NIE PANIE NITRAS

Marycha

odpowiedz
15.09.2023 22:47

Banda Nieudacznikow . Wstydu nie macie .Wam kury macać, a nie rządzić!!!Łącki dałeś już schronienie imigrantom? Nakarmiłeś , wysuszyłeś! Kanalie!!!!!

Mieszkaniec

odpowiedz
16.09.2023 10:00

Pierwszy postulat i najważniejszy sięgamy PO koryto bo

Obiecanki

odpowiedz
16.09.2023 08:10

Niczego dla nas nie zrobiliście. Dajcie nam spokój.Efekty waszej polityki widać gołym okiem.

No cóż

odpowiedz
15.09.2023 21:20

Ktoż już wcześniej odpowiednio określił tych zdrajców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kinga C.

odpowiedz
15.09.2023 18:13

Nie ufam białym koszulom. Już raz mnie zawiedli.

No cóż

odpowiedz
15.09.2023 21:18

Jakbym mógł to bym im sfastykę przykleił nad głową !!!

Byłam widzialam

odpowiedz
17.09.2023 19:09

Byłam w tym czasie z dzieckiem na placu, pech chciał że oni tam byli. To co zaobserwowałam to jedno wielkie oszustwo, ustawieni ludzie jak pionki i te fałszywe przytulanie i robienie zdjęć na pokaz, zwymiotować można na takich oszustów. Wy sami nie wierzycie w to co mowicie i te wasze obietnice bez pokrycia, te nowe i te stare które gdziesz przepadły jak wygraliście wczesniej.