Rzemieślnicze chleby przyjechały do Trzebiatowa! Piknik przy muralu [ZDJĘCIA]

2022-06-09 21:40
Karol Szumny
2022-06-09 21:40

Dzisiaj o godzinie 18:00 rozpoczęło się spotkanie mieszkańców Trzebiatowa z Jackiem Wiarkiem – piekarzem z Zabrza, który wraz z rodziną przybył do Trzebiatowa, by podzielić się swoimi rzemieślniczymi wypiekami.

ZDJĘCIE 1 z 23

Na początku czerwca Manufaktura Piekarnicza „Gryzmi” z Zabrza ogłosiła konkurs. Polegał on na wpisywaniu miast, do którego ma przyjechać jeden z piekarzy – Jacek. Mieszkańcy Trzebiatowa bardzo licznie zagłosowali na swoje miasto, a co za tym idzie – to właśnie Trzebiatów został wybrany zwycięzcą konkursu.

Dzisiaj o godzinie 18:00 odbył się piknik, w czasie którego można było spróbować wypieków Manufaktury Piekarniczej „Gryzmi”. Dodatkowo piekarz pokazał, jak zrobić zakwas i najprostszy chleb na zakwasie. Potem odbyło się zwiedzanie miasta.

- To nie pierwszy raz, kiedy mieszkańcy Trzebiatowa odnoszą sukces i wygrywają w konkursie. Nie spodziewałem się, że przyjdzie tyle osób. W mieszkańcach widać duże zaangażowanie. Wielu z nich przygotowało na dzisiejszy piknik również ciasta i inne słodkie wypieki – mówił Krzysztof Wasilewski – prezes Stowarzyszenia „Nasze Miejsce”.

- Nie spodziewałem się takiej frekwencji. Pierwszy raz spotykam się z tak dużą publicznością. W Internecie zawsze jestem sam, a dziś na nasze spotkanie przyszło tak wiele osób. Bałem się, że tego chleba będzie za dużo, a teraz okazało się, że go braknie – powiedział Jacek Wiarek z Manufaktury Piekarniczej „Gryzmi” z Zabrza.

- Nigdy nie słyszałem o Trzebiatowie. To jest właśnie ten urok małych miast – tutaj dużo ludzi się zna i łatwiej się zintegrować, co zresztą widać. Jest mi naprawdę miło – dodaje.

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Trawa

odpowiedz
09.06.2022 23:15

Jak to jest, że w Trzebiatowie, Gryficach nie ma piekarni, która piecze chleb na zakwasie, bez chemii, ulepszaczy i dodatków. To tak naprawdę trudno, żeby zrobić dobry i naturalny produkt?

CHLEB na Zakwasie

09.06.2022 23:15

Kochani Chleb na zakwasie jest pieczony w naszej piekarni w Gryficach od 1967roku czyli od 55 lat. Do tej pory każdego dnia o tych samych godzinach przychodzi piekarz i przerabia cztery razy w ciągu doby zakwas.Skrupulatnie według starej polskiej receptury. Miesza zakwas dodając kolejną porcję mąki by dla Państwa każdego dnia upiec chleb na zakwasie. Pieczemy na zakwasie każdy rodzaj chleba i można go u nas zakupić -chleb mieszany żytni , pszenno żytni, razowy z dodatkiem drożdży lub bez drożdży. Kochani Gryficzanie łączy nas piękny kawał historii w tym też pieczony chleb na zakwasie z naszej piekarni. Zachęcam do zakupu zdrowego chlebka bez konserwantów,i dodatków. Nie potrzeba płacić 40 zł by zjeść chleb na zakwasie . Pozdrawiam wszystkich bardzo gorąco.

Mlyn i chleb

09.06.2022 23:15

Miałem przyjemność zwiedzania mlyna gospodarczego w Pruszczu Gdańskim. Mlyn, w którym produkuje się mąka i nie tylko. Nasze zainteresowanie wzbudził sklep w jednym z pomieszczeń mlyna, w którym można dokonać zakupy świeżej mąki w różnych opakowaniach, różne kasze, dodatki piekarskie, bakalie itp. Zadaliśmy sobie pytanie dlaczego w Trzebiatowie wydając 4 mln nie myśli się o daniu kilku osobom pracy tj. W młynie i sklepie Komu tak zależy na tej kawiarni. Kiedy władze przejrzą na oczy jak ważny strategicznie będzie ten mlyn nie tylko dla mieszkańców. Każdy z nas byłby zadowolony kupując mąkę z mlyna by upiec chleb. Co z ekspertyzą maszyn i urządzeń? Czy łaskawie na sesji znajdzie się odważny radny by zadać pytania w sprawie tego mlyna.

Trawa

09.06.2022 23:15

Cena chleba z tradycyjnej piekarni to 5.50 zł za bochenek. Tak wiec jaki piekarz taki chleb.

Niestety

09.06.2022 23:15

Niestety prawdziwy chleb kosztuje i troszkę trzeba się napracować żeby go upiec a chemia na ulepszaczach jest tania. Ludzie wolą truć się kupą z marketu bo jest tania niż dopłacić i zjeść coś dobrego. Taka jest smutna prawda.

Trawa

09.06.2022 23:15

To gdzie można kupić chleb z piekarni która działa 55 lat?

10.06.2022 11:33

Cud w Kanie się chowa dwa bochenki i wykarmiła całe miasto. Brawo, Trzebiatów idzie po sławę. Brawo mieszkańcy.

nadmorskibiedak

odpowiedz
10.06.2022 05:44

...dobra, idę nazbierać trochę chrustu w lesie, mam kwit od leśniczego.

11.06.2022 06:17

Rzucili się na chleb jakby w życiu nic nie jedli, żałosne. A pani viceburmistrz z Gryfic niech się za robotę weźmie, bo jak widać dobrze się bawi prowadząc imprezy w Trzebiatowie a w Gryficach wypełnienie obowiązków służbowych zbyt nudne?

kameleon

odpowiedz
11.06.2022 12:59

W jednym z marketów Trzebiatowa kupiłem chleb , do którego chyba dodano pokruszonej skały z Gór Świętokrzyskich .. Takich to polepszaczy dodaje się do chleba . Byłem świadkiem jak kobieta wzdychała ,że zabrakło jej ulubionego chleba , zwróciłem jej uwagę , że na półce górnej jest inny chleb , na to kobieta odpowiedziała , to jest chleb drogi , moja córka go kupuje . Komentarz zdaje się być zbyteczny .

Jerzy

odpowiedz
10.06.2022 13:19

Brawo Trzebiatów. W Gryficach tylko gadają o muralu i nic z tego nie ma. Pieniacze zza klawiatury tylko potrafią krytykować władze. Typowe pieniactwo

Grzegorz

odpowiedz
11.06.2022 17:19

Naprawdę zjeździłem całe Gryfice i szukam dobrego chleba i nie znalazłem nie trzeba wydawać dużo pieniędzy ale takiego z chrupiącą skórką i dobrze wypieczonym spodem i oczywiście NIE KROJONEGO!!! trudno szukać i kupić.Powinna być taka piekarnia i zapach.Szkoda codziennie jeżdżę rowerem po innym mieście i tam gdzie są to się chwali.Choć takich piekarni jest mało.Życzę aby choć jedną powstała w Gryficach.