Rząd znosi kwarantannę dla pracowników transgranicznych i uczniów

2020-05-01 8:05
Katarzyna Adamiak
2020-05-01 8:05

Pracownicy i uczniowie, którzy pracują lub uczą się w Niemczech, na Litwie, na Słowacji i w Republice Czeskiej nie będą musieli przechodzić 14-dniowej kwarantanny.

Od poniedziałku 4 maja pracownicy, studenci i uczniowie transgraniczni, będą mogli wrócić do pracy oraz nauki i nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny. Poinformował o tym na swoim Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

- Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami wspomnianych krajów oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny – napisał szef rządu.
Mateusz Morawiecki poinformował, że przyrost nowych zakażeń jest relatywnie niski i stabilny. Walka z epidemią nie została jeszcze wygrana, ale jest w coraz większym stopniu pod kontrolą.

- Jednocześnie musimy pamiętać, że przedwczesne otwarcie granic to duże ryzyko. Dlatego wyważenie interesu ekonomicznego pracowników transgranicznych i bezpieczeństwa waszych wspólnot samorządowych to spacer po linie. W żadnym wypadku nie możemy stracić równowagi. Priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi. Jeśli dopuścimy do reaktywacji wirusa na terenach przygranicznych, zaprzepaścimy, to co udało się dotychczas osiągnąć – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!