Rząd przedłuża obostrzenia! Są jednak wyjątki

2021-04-14 10:45
Karol Szumny
2021-04-14 10:45

Dzisiaj o godzinie 10:30 odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie obostrzeń. Dzieci wracają do przedszkoli i żłobków, jednak reszta restrykcji zostaje przedłużona. Takie działania mają odciążyć służbę zdrowia.

- Można podsumować, że apogeum trzeciej fali mieliśmy w poprzednich tygodniach. Teraz ta fala przetacza się przez szpitale. – stwierdził minister zdrowia. – Zarówno w łóżkach jak i w respiratorach mamy bufor bezpieczeństwa. Obłożenie sięga 75 proc. w łóżkach, nieco więcej w respiratorach. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji.

Obostrzenia przedłużone.

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obecnych restrykcji o tydzień. Jest jeden wyjątek – od poniedziałku 19 kwietnia dzieci wrócą do przeszkoli i żłobków. Przedłużamy również o dwa tygodnie, do 3 maja, restrykcje obowiązujące w hotelach i obiektach noclegowych. 

Wraca również możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

14.04.2021 14:57

I już słychać jęk posła: bida, bida z nędza żywot pędzą, na pstrym koniu łaska pańska jeździ. Biednemu wiatr w oczy a kasa z turystyki bokiem ucieka, ale poseł już nie narzeka bo dotacji się doczeka, a inni cóż inni sami sobie winni niech czekają i narzekają. 😜

GRAFF

odpowiedz
15.04.2021 08:10

PANIE MINISTRZE KONIEC Z TYMI RESTRYKCJAMI LUDZIE MAJĄ DOSYĆ WY MACIE SIĘ DOBRZE BO MACIE DIETY POSELSKIE IPŁACE MY ŹYJEMY Z TEGO CO ZAROBIMY Z USŁUG LUB HANDLU WIĘC KONIEC Z TYM KŁAMANIEM BO TO MOŹE SIĘ ŹLE SKOŃCZYĆ DLA GOSPODARKI I DLA RZĄDU NIKT Z WAS NIE POMÓGŁ FIRMĄ TO CO PISZECIE O TARCZACH TO JEST FAJANS PRAWDA JEST CAŁKIM INNA OSZUŚCI 😈😈😈😈😈