Ruszyły zapisy na kolejny rok edukacji artystycznej

2023-08-30 18:00
Karol Szumny
2023-08-30 18:00

Gminny Klub Kultury w Karnicach zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z muzyką lub rozwijać nabyte wcześniej umiejętności do zapisywania się do sekcji: Indywidualna nauka gry na pianinie.

Dlaczego warto zapisać się na indywidualne lekcje gry na pianinie?

- Ponieważ gra na pianinie rozwija jednocześnie umysł, jak i koordynację ruchową, dlatego jest to hobby, które pomaga doskonalić umiejętności manualne i koncentrację, a przy okazji pozwala się zrelaksować – mówi dyrektor GKK w Karnicach Jacek Kuczkowski.

- W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że nauka gry na pianinie w znaczący sposób wpływa na osobowość. W przypadku dzieci jest to tym bardziej istotne, że ich charakter dopiero się kształtuje. Dzieci, które uczą się gry na pianinie są bardziej wrażliwe na sztukę, a także wykazują większą chęć do zgłębiania wiedzy na interesujące je tematy. Granie na instrumentach w zdecydowanym stopniu poprawia koordynację ruchową. Warto dodać, że pianino jest instrumentem, który wymaga sprawnej i spójnej pracy rąk, dłoni, palców, oczu i nóg. Ćwiczenie gry na pianinie umożliwia połączenie wszystkich ruchów w jedną, spójną całość, dzięki której z instrumentu wydobywana jest piękna muzyka – powiedział Jacek Kuczkowski.

Lekcje prowadzi pianista, magister wychowania muzycznego, nauczyciel dyplomowany. Zapisywać można się indywidualnie w siedzibie klubu - ul. Osiedlowa 18, Karnice, mailowo - gkk@karnice.pl lub telefonicznie - 606 969 815.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!