Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

2020-03-02 18:23
Katarzyna Adamiak
2020-03-02 18:23

Rozpoczął się nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Gryfice na rok szkolny 2020/2021. Wnioski wraz z dokumentami można składać do 27 marca.

Rozpoczęta dziś rekrutacja dotyczy maluchów zapisywanych do przedszkola bądź oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej po raz pierwszy. Rodzice tych dzieci, które z początkiem nowego roku szkolnego będą kontynuować naukę w tej samej placówce, złożyli już stosowną deklarację.

Dokumenty można składać najpóźniej do 27 marca br. Rekrutacja uzupełniająca, w przypadku gdy w przedszkolach będą jeszcze wolne miejsca, odbędzie się w czerwcu.

- W tym roku mamy łącznie 217 miejsc w Przedszkolu nr 1 i 150 miejsc w Przedszkolu nr 2. Na dziś w Przedszkolu nr 1 jest 25 miejsc wolnych, a w Przedszkolu nr 2, 44 wolne miejsca. Myślę, że rekrutacja zakończy się pomyślnie i wszystkie dzieci znajdą miejsce w przedszkolu lub oddziałach przyszkolnych – mówi Jan Daniłów dyr Zespołu Placówek Oświatowych w Gryficach.

Do przedszkoli w pierwszej kolejności przyjmowane są maluchy zamieszkałe na terenie gminy Gryfice, a także z rodzin wielodzietnych, z niepełnosprawnością, bądź niepełnosprawnością jednego z członków rodziny. Pierwszeństwo mają także dzieci wychowywane przez jednego rodzica oraz z rodziny zastępczej.

Dokumenty rekrutacyjne można składać zarówno do dwóch gryfickich przedszkoli, jak i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Karty zgłoszeniowe dostępne w każdym przedszkolu i w każdej szkole, można je także pobrać ze strony internetowej przedszkola lub szkoły.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!