Ruszyła budowa Baltic Pipe. Uważajcie na ścieżkach rowerowych!

2020-09-30 18:53
Katarzyna Adamiak
2020-09-30 18:53

W związku z rozpoczęciem prac w ramach projektu Baltic Pipe GAZ-SYSTEM prosi o zachowanie ostrożności na ścieżkach rowerowych i zachęca do korzystania z alternatywnych tras.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, w ramach projektu Baltic Pipe, rozpoczął prace związane z organizacją terenu budowy w gminie Rewal. Lokalizacja inwestycji znajduje się na terenie Nadleśnictwa Gryfice oraz na obszarze administrowanym przez Urząd Morski w Szczecinie.

W związku z tym GAZ-SYSTEM zwraca się z prośbą do rowerzystów, mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się po szlakach rowerowych „Pogorzelica - Mrzeżyno” oraz „Velo Baltica”, których odcinki tras znajdują się na terenie gminy Rewal, w szczególności na terenie Nadleśnictwa Gryfice.

Trasy te będą częściowo służyć jako droga dojazdowa dla sprzętu budowlanego na teren budowy. Znacznemu zwiększeniu ulegnie więc natężenie ruchu na tym odcinku w obu kierunkach!

- Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej alternatywnej ścieżki rowerowej oraz prosimy o stosowanie się do zaleceń i informacji umieszczonych na tablicach informacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy Rewal oraz Nadleśnictwa Gryfice - informuje GAZ-SYSTEM

Alternatywna ścieżka rowerowa oraz teren budowy zostały przedstawione na poniższej grafice.Projekt Baltic Pipe zakłada stworzenie nowej drogi dostaw gazu z Norwegii do Polski. Prace realizowane przez GAZ-SYSTEM po stronie polskiej obejmują m.in. budowę gazociągu podmorskiego na dnie Morza Bałtyckiego, połączenie gazociągu podmorskiego z istniejącym systemem przesyłowym oraz rozbudowę i modernizację polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego poprzez budowę gazociągów relacji Niechorze-Płoty i Goleniów-Lwówek, a także budowę nowej tłoczni gazu Gustorzyn oraz rozbudowę dwóch istniejących tłoczni (Goleniów i Odolanów).

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Aston

odpowiedz
30.09.2020 19:42

Po tej inwestycji ,ścieżki rowerowe pokonają tylko czołgi

rowerzysta

odpowiedz
30.09.2020 20:30

Jeżdziłem tam bez ścieżki rowerowej - bez problemów . Czy ta ścieżka jest uczęszczana ? Może to tylko taki produkt jak infomaty i siłownie na powietrzu ? Minimalna frekwencja , ale jest się czym wykazać ?

Darek

odpowiedz
02.10.2020 21:54

W Gryficach mamy piękną ścieżkę rowerową. Ale nasz samorząd nie potrafi od lat doprowadzić do niej chodnika i oświetlenia!!!!! Miło jest czytać że inni włodaże dbają o swoich mieszkańców. A w Gryficach jak zwykle kąpletne dno(: