Rusza bon turystyczny. Start od 31 lipca

2020-07-22 13:26
Katarzyna Adamiak
2020-07-22 13:26

Według zapowiedzi wiceministra rozwoju, w sobotę, 25 lipca, zacznie działać internetowa platforma ZUS, na której będą mogli rejestrować się przedsiębiorcy przyjmujący płatności bonem turystycznym. Rodzice będą mogli zacząć rejestrację 31 lipca.

Wygląda na to, że usługi turystyczne będzie można opłacać bonem już od 1 sierpnia. Jak powiedział w środę PAP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, rejestracja firm rusza 25, a użytkowników 31 lipca. Aby skorzystać z dodatkowych pieniędzy, rodzic będzie musiał zarejestrować się w systemie. Otrzyma wtedy numer bonu, który poda przy rezerwacji usługi. Wiceminister zapewnił, że pierwsze przelewy z płatności dokonanych bonem trafią do przedsiębiorców „najpóźniej w ciągu 14 dni”.

– Bon to forma płatności elektronicznej, więc nie będzie wymieniany na gotówkę. W pierwszej kolejności pracujemy nad profilem dla uprawnionych na PUE. Tam będzie taka zakładka, gdzie trzeba będzie bon aktywować – powiedziała w programie „Money. To się liczy” prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. – Jeżeli wykonamy te proste czynności, to jedziemy na wakacje. Przyjeżdżamy do podmiotu turystycznego, okazujemy specjalny numer i kod autoryzacyjny, który przyjdzie SMS-em. Nie prowadzimy identyfikacji tych podmiotów, od tego jest Polska Organizacja Turystyczna. Te podmioty będą się logować na naszej platformie, ale weryfikacją zajmie się POT.

Z dodatkowych 500 złotych na wakacje będzie mogło skorzystać 2,4 mln rodzin i 6 mln dzieci. Bony będą ważne do 31 marca 2022 r. Bonem będzie można płacić tylko za usługi turystyczne realizowane na terenie Polski i zarejestrowane w Polskiej Izbie Turystyki.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Lasec

odpowiedz
23.07.2020 09:16

Dajcie linka do listy zatejestrowanych podmiotów gospodarczych związanych z tymi bonami...

Lasec

23.07.2020 09:16

Sama znalazłam https://turystyka.gov.pl/ceotipt/podmioty/wyszukiwanie_p_77.htm