Różańcem w koronawirusa. Czy już czas się modlić?

2020-03-11 16:15
Tomasz Krupecki
2020-03-11 16:15

Oprócz medycznymi sposobami walczyć z koronawirusem próbują modlitwą. Do akcji zbiorowego odmawiania różańca przystępuje coraz większa ilość osób na całym świecie. Dziś do godziny 16.00 było już niemal 8 tysięcy ludzi. Kulminacja ma nastąpić o godzinie 20.00.

Akcja CORONA(ANTI)VIRUS zapoczątkowana została przez internautów we Włoszech. Wirus sieje tam spustoszenie, bo zarażonych jest ponad 9 tysięcy osób, a kilkaset zmarło. Zamknięte są szkoły, kina, ośrodki sportowe i kościoły.


Na stronie internetowej akcji CORONA (ANTI) VIRUS zachęca się do nieprzerwalnego odmawiania różańca w intencji walki z koronawirusem. Różaniec odmawiany jest przez całą dobę. Każdy chętny do włączenia się do modlitwy na stronie internetowej deklaruje, o której godzinie będzie się modlił przez 30 minut. Na specjalnym formularzu podaje się swoje imię nadane na chrzcie, miasto, datę i godzinę deklarowanej modlitwy na różańcu oraz adres e-mail.


Grono modlących się w intencji ustąpienia koronawirusa wciąż się zwiększa. Do godziny 16.00 licznik wyświetlający ilość modlitw wskazał prawie 8 tysięcy ludzi. Swoją modlitwę wznoszą również Polacy. O godzinie 20:00 w Polsce ma nastąpić kulminacja.


„Pilna modlitwa! 11 marca o 20.00 cały świat, a szczególnie Polska, modli się do trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca NMP o powstrzymanie koronawirusa i ochronę naszych rodzin” – wiadomość o takiej treści w ostatnich godzinach rozsyłają sobie wierni kościoła katolickiego.

Chcesz dołączyć do modlących? Kliknij tu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!