Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Główny Inspektor Sanitarny apeluje

2020-03-09 11:44
Katarzyna Adamiak
2020-03-09 11:44

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Obecnie chorych jest 16 osób. Stan dwóch się pogarsza. GIS apeluje o przestrzeganie zasad higieny i rekomenduje odwołanie imprez w zamkniętych pomieszczeniach.

W Polsce jest już potwierdzonych 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Chorzy przebywają w szpitalach w Zielonej Górze, Szczecinie, Wrocławiu, Ostródzie, Raciborzu, Warszawie i Krakowie. Stan dwóch chorych jest ciężki. Ponad 170 osób jest hospitalizowanych, a ponad 900 poddanych zostało kwarantannie domowej. Liczba objętych nadzorem sanepidu przekroczyła już ponad 7100 osób.

Główny Inspektor Sanitarny apeluje o przestrzeganie wytycznych dot. zasad higieny i kwarantanny. Ważne jest dokładne co najmniej 30-sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, które jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jednocześnnie GIS rekomenduje unikanie uczestnictwa w imprezach masowych oraz zaniechanie podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!