Rosja zaatakowała Ukrainę!

2022-02-24 9:59
Redakcja
2022-02-24 9:59

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie – poinformowały światowe agencje informacyjne. Putin powiedział, że Rosja nie może tolerować tego, co nazwał groźbami ze strony Ukrainy i ostrzeżeniami przed ingerencją z zagranicy. 

Prezydent Rosji stwierdził, że operacja militarna w Donbasie ma na celu ochronę tamtejszej ludności. Podkreślił, że okoliczności wymagają od Rosji zdecydowanych działań i dodał, że Rosja nie zamierza okupować Ukrainy. Putin wezwał także ukraińskich żołnierzy do natychmiastowego złożenia broni i powrotu do domów. Powiedział, że w przypadku zagranicznej ingerencji Rosja zareaguje natychmiast. Dodał, że za przelew krwi będzie odpowiedzialny naród ukraiński. Putin stwierdził, że ogłosił początek „specjalnej operacji wojskowej”, by „zdemilitaryzować” i „zdenazyfikować” Ukrainę.

„Ukraina stała się ofiarą niesprowokowanego i nieusprawiedliwionego ataku rosyjskich sił zbrojnych. Rosja jest odpowiedzialna za śmierć i destrukcję, który ten atak przyniesie” – powiedział prezydent USA Joe Biden w oświadczeniu. Zapowiedział, że „świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności”.

Przed godziną 5 rano rozpoczął się morski desant na Mariupol, zaś rosyjscy spadochroniarze starają się przejąć kontrolę nad lotniskiem, by mogły zrzucić tam siły i okupować Kijów. W stolicy Ukrainy wszystkich obudziły cztery bardzo głośne wybuchy. Były słyszalne na południowy-wschód od centrum Kijowa.

Rosyjska armia atakuje obiekty wojskowe w całej Ukrainie – pisze Interfax-Ukraina. Media piszą także o wybuchach w Odessie i Charkowie oraz o rosyjskim desancie morskim w Mariopolu i Odessie. 

Prezydent USA Joe Biden ogłosi dziś pełne sankcje USA i Zachodu przeciwko Rosji – przekazał Biały Dom. Do ogłoszenia dojdzie wczesnym popołudniem czasu lokalnego (wieczorem czasu polskiego).

Według CNN, Biden ogłosi „sankcje na pełną skalę”. Z wcześniejszych zapowiedzi Białego Domu wynika, że obejmą one największe rosyjskie banki, kontrolę eksportu wysokich technologii, od których Rosja jest uzależniona, a także – być może – odłączenie Rosji od globalnego systemu komunikacji bankowej SWIFT.

„Pociągniemy Kreml do odpowiedzialności” – poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. „Zdecydowanie potępiamy nieuzasadniony atak Rosji na Ukrainę. W tych czarnych godzinach nasze myśli są z Ukrainą i niewinnymi kobietami, mężczyznami i dziećmi, gdy stoją w obliczu tego niesprowokowanego ataku i strachu o swoje życie” – napisała von der Leyen na Twitterze.

 

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

24.02.2022 11:20

Traktowanie Putina jako idioty jest błędem nie tylko politycznym. Do wywiadu dobierano ludzi dokładnie, sprawdzali się oni w każdych sytuacjach. Ciekawe co portalowi intelektualiści wpiszą za tydzień, miesiąc. Kozak w internecie to pi.da w świecie.

red

24.02.2022 11:20

Choroba psychiczna często ujawnia się po 50 -tym roku życia , w dużej części dotyka to Rosjan .W latach ZSRR ,, psychuszki '' były zapełnione obywatelami tego bloku .

do L

24.02.2022 11:20

Ty jesteś ta Twoja pi...a .

Wojna!

odpowiedz
24.02.2022 18:08

Ten konflikt bedzie trwał wiele lat,armia ukraińska zejdzie do podziemia bo nie mają wyjścia, Zachód może tylko pomagac finansowo i dostarczac sprzęt.Rosyjscy żołnierze też będą ginąć.ale nie za Rosję tylko za Putina,jak Rosjanie to zrozumieją wyjdą na ulice protestować, Putina trzeba zgładzić niema innego rozwiązania!!

Mieszkaniec

odpowiedz
24.02.2022 18:59

Bin Laden też tak się zachowywał znaleźli sposób na niego teraz kolej na putina i łagrowa

Lech

odpowiedz
25.02.2022 09:39

Nie widzę większej solidarności miejscowych Ukraińców . Niektórych stać zaoferować swym ziomkom pomoc w postaci mieszkania czy pracy a pomimo to milczą , gdzie wasze sumienia???

Lech

odpowiedz
25.02.2022 09:39

Nie widzę większej solidarności miejscowych Ukraińców . Niektórych stać zaoferować swym ziomkom pomoc w postaci mieszkania czy pracy a pomimo to milczą , gdzie wasze sumienia???

i DOBRZE IM

odpowiedz
25.02.2022 19:51

za pomordowanych Polaków przez i bandy. Zapomnieliście już rodacy ? Karma wraca .

Niedobrze

25.02.2022 19:51

Rosjanie też mordowali, np w Katyniu. Dwa: co winni wnukowie za winy (już często pra)dziadków? Pomijam że po 45-tym UPA-owcy raczej uciekali na zachód więc możliwe że ich potomkowie są i tak bezpieczni.

popieram

25.02.2022 19:51

popieram cię internauto .