Rolniku, sadowniku, ogrodniku... Chroń Pszczoły!

2021-05-04 17:11
Redakcja
2021-05-04 17:11

Akcja informacyjno-edukacyjna „Chroń Pszczoły” wystartowała właśnie teraz!

fot. wikipedia.pl

Okres wiosenny obfituje w przygotowanie gospodarstw rolnych do upraw, ale wielu z nas nie jest świadomym jakie ryzyko niesie korzystanie z nieodpowiednich środków ochronnych roślin, które korzystane są na porządku dziennym. Aby zapobiec dezinformacji informujemy, że Gmina Gryfice w partnerstwie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie -  Odział w Gryficach, Inspekcji Weterynaryjnej Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gryficach oraz Polskiego Związku Pszczelarskiegoprzygotowała specjalną infografikę dot. bezpieczeństwa zapylaczy podczas stosowania środków ochrony roślin. Owy plakat skierowany jest głównie do rolników, sadowników i ogrodników, którzy podczas prac nad gospodarstwem zapominają o cennych pszczołach, które są jednym z kluczowych elementów rolnictwa.

Ochrona zapylaczy to gwarancja uzyskania wysokiego plonu o dobrej jakości. W Europie aż 85% gatunków roślin i 70% produkcji żywności zależy od tych małych stworzeń. Jednakże zła wiadomość jest taka, że ich populacja z dnia na dzień drastycznie maleje. Nieświadomość społeczeństwa doprowadziła do stanu, w którym musimy ochronić je przed wyginięciem.

Świadomość jest ważna, dbaj o naszą Planetę w sposób odpowiedzialny razem z nami!

Więcej szczegółów jak bezpiecznie stosować środki ochrony roślin dotępne są na stronie: www.piorin.gov.pl/srodki-ochrony-roslin/wym-dla-stosujacych oraz www.gov.pl/web/rolnictwo/poradniki-dobra-praktyka-ochrony-roslin

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Przyroda

odpowiedz
04.05.2021 19:07

Komu potrzebne plakaty. Drzewa mające znaczenie min.dla owadów jak lipa ogalaca się .Wystarczy popatrzeć jak pryska sie w ogródkach ile tzw.farmerzy wylewaja środków ochrony roślin .

04.05.2021 22:06

To się kupy nie trzyma. Wszystko tną bez pamięci, lipy, trawę do gołej ziemi,krzewy zanim zakwitną. A chrzanią o ochronie zapylaczy! Na wsiach nikt nie uprawia ogrodów, prędzej ci z miast którzy świadomie się tam przenieśli. Za to kurczaki i warzywa z marketu a na pole chemia ile wlezie i najlepiej BMW na podwórku.

Apel

odpowiedz
04.05.2021 20:01

Do tego pazernego bagna z takim apelem się nigdy nie trafi...Szansą dla pszczół(jedyną) jest schodzić z dopłat dla tych zbrodniarzy na rzecz dopłat do żywności ekologicznej.

Buraki wiejskie trzymają psy na lancuchach, głodzą, nie szanuja zwierząt

odpowiedz
04.05.2021 20:01

Niczego nie szanuja. Biedni rolnicy, narzekają a na podwórka, bogate ciągniki 🚜 , maszyny, siedzące w chata ch pół roku a my dopłacamy im za KRUS. Emerytura nie wiele niższą a na kwartal płaca 300 zł. Śmiechu na sali. I jeszcze nie umieją zadbać o środowisko. Buractwo i tyle

Szeryf

04.05.2021 20:01

Szkoda odpisywać takiemu burakowi.

Widać po łapkach w dół

odpowiedz
05.05.2021 10:18

Uderz w stół a nożyce się odezwa. Rolnicze pomioty oszuści i kombinatorzyod wyciągania łapy po cudzą kase. Empatii do zwierząt się nauczcie a nie katować. Zwyrodnialcy

Do he he

odpowiedz
05.05.2021 21:10

Bez zapylaczy ludzkość wyginie. Ale to nie do ogarnięcia dla niektórych. Chyba że sam będziesz zapylac.

hehe

odpowiedz
05.05.2021 19:52

Na ludziach testy sobie robicie,a o pszczoły się martwicie...Parodia totalna...