Rewalska ciuchcia wraca na tory. Zobacz rozkład jazdy

2020-06-09 12:43
Katarzyna Adamiak
2020-06-09 12:43

Z zachowaniem reżimu sanitarnego i ponad miesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią koronawirusa, rewalska ciuchcia wraca na tory. Nowy sezon przewozowy rozpocznie się już w ten czwartek 11 czerwca. 

Fot. Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Kolejka Wąskotorowa rozpocznie nowy sezon w czwartek 11 czerwca. Podobnie jak w latach ubiegłych ciuchcia wyruszać będzie codziennie o 8:40 z zajezdni w Gryficach. W gminie Rewal kursować będzie pomiędzy Trzęsaczem i Pogorzelicą. Wieczorem kolejka wracać będzie z powrotem do Gryfic. Główny sezon przewozowy zakończy się 30 września. 

Ze względu na COVID-19, w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej zachowane będą wszelkie obostrzenia sanitarne oraz procedury bezpieczeństwa, zalecane przez MZ i GIS. Dla bezpieczeństwa kasjerów i klientów punkty kasowe na dworcach w Trzęsaczu, Rewalu i Pogorzelicy wyposażone zostały w osłony pleksiglasowe. W wagonach zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, a sam tabor będzie regularnie dezynfekowany. Obsługa ciuchci wyposażona będzie w środki ochrony osobistej w postaci maseczek z filtrami, gogli oraz przyłbic ochronnych, które przekazane zostały spółce przez wójta gminy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!