Reska Troć 2024. Znamy szczegóły kolejnej edycji prestiżowych zawodów wędkarskich

2024-02-15 12:40
Karol Szumny
2024-02-15 12:40

Przed nami XVII edycja ogólnopolskich zawodów wędkarskich „Reska Troć 2024, V Memoriał im. Karola Zacharczyka”. O szczegółach tego wydarzenia rozmawiamy ze Zbigniewem Zielińskim, przewodniczącym Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi, które odpowiada za tę imprezę.

archiwum

W dniach 22-24 marca 2024 r. na rzece Redze i jej dopływach odbędzie się XVII edycja ogólnopolskich zawodów wędkarskich „Reska Troć 2024, V Memoriał im. Karola Zacharczyka”. Co będzie się działo?

- Zawody te organizujemy już po raz 17. Bierze w nich udział około 200 wędkarzy, zarówno z Polski, jak i zza granicy – mówi Zbigniew Zieliński, przewodniczący TMRR. – Nasze zawody włączają się też do turnieju im. Jana Meyera. Wędkarze zbierają punkty i na koniec sezonu trociowego otrzymują nagrody od organizatorów wszystkich zawodów – dodaje.

- Jesteśmy pełni pracy podczas przygotowań. Sponsorzy nam dopisują. Łowimy w ostatnim czasie dużo ryb, więc jest to też dobry prognostyk, że będzie dobrze. Na pewno będzie świetna atmosfera – zapowiada przewodniczący TMRR.

Zawody odbędą się w formule „złów i wypuść”.

- Złowioną rybę fotografujemy na tle miarki, a następnie nagrywamy filmik, jak ryba zostaje wypuszczona do wody – wyjaśnia nasz rozmówca.

Niezmienną tradycją zawodów jest również zbieranie śmieci przy rzece. Przewidziano nagrody.

- Jak co roku na pewno będzie zorganizowane sprzątanie rzeki Regi. W ciągu dwóch tur zawodów wędkarze pozbierają śmieci. Dla tych, którzy zbiorą najwięcej, mamy nagrody i niespodzianki, bo jak wiemy, tych śmieci jest niestety bardzo dużo – zaznacza Zbigniew Zieliński.

Odbędą się też licytacje. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tym prestiżowym wydarzeniu.

- Odbędą się też licytacje sprzętu wędkarskiego podarowanego przez sponsorów. Z zebranych środków będą realizowane cele statutowe. Zapraszamy wszystkich chętnych wędkarzy z naszego regionu – powiedział Zbigniew Zieliński.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!