PS FS Płoty na Turnieju międzynarodowym Kołobrzeg Anchor Cup

2023-05-23 12:34
Karol Szumny
2023-05-23 12:34

W ubiegły weekend zawodnicy naszej szkółki wzięli udział w międzynarodowym turnieju #KołobrzegAnchorcup zorganizowanym przez Around the Sport International Tournaments z Wrocławia i Akademię Piłkarską Kotwicy Kołobrzeg. W dwudniowym turnieju w sześciu kategoriach wiekowych wzięło udział około 100 zespołów i 1000 zawodników z Polski i Litwy. O randze tego największego  turnieju w województwie świadczy , że brały w nim udział takie akademie, jak: Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, FK Vilnius czy Pogoń Szczecin. Na kilkunastu boiskach rozegrano blisko 500 spotkań.

ZDJĘCIE 1 z 7

       Dla naszych zawodników był to pierwszy turniej o tak poważnej randze.  Pierwszego dnia w swojej grupie rozgrywkowej U-11 zmierzyliśmy się z najlepszymi drużynami województwa zachodniopomorskiego : MKP Kotwica Kołobrzeg, Czarni Szczecin, Funinio Szczecin, Pogoń Szczecin Football Schools i Mierzynianką Mierzyn. Każdy mecz trwał 1 X 20 minut. W ogóle udział w turnieju był dla naszych zawodników wielkim przeżyciem i nauką, a  szczególnie mecze na głównej płycie stadionu Kotwicy. Tylko rywalizacja z najlepszymi przeciwnikami daje motywację do systematycznej  i mądrze zaplanowanej pracy na treningach. W każdym meczu podjęliśmy walkę z przeciwnikiem, staraliśmy się budować akcje krótkimi podaniami od formacji obronnej, strzelaliśmy bramki, ale rywale byli skuteczniejsi.

      W drugim dniu turnieju rywalizowaliśmy w grupie "Gold" i znowu zagraliśmy 5 spotkań, między innymi z AP Karola Piątka z województwa pomorskiego, AP Kotwicą Kołobrzeg i Pogoń Szczecin Football Schools Stargard. Tym razem naszych zawodników opuściła trema. Mecze były bardziej wyrównane, o zwycięstwie w każdym spotkaniu decydowała często tylko jedna bramka. Wyciągnęliśmy wnioski z błędów popełnionych w poprzednich meczach, ale czasami murawa na stadionie lekkoatletycznym przeszkadzała w płynnej grze. W końcu nasi zawodnicy po  meczach z uśmiechem na twarzy mogli przybić "piątkę" z rywalami.

         Na zakończenie turnieju najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej otrzymały puchary, nagrody finansowe i  indywidualne. W U - 11 zwyciężyła Lechia Gdańsk. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali medale, vouchery i nagrody rzeczowe.

Po dwudniowych zmaganiach zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy udaliśmy się na lody i spacer po przepięknej  kołobrzeskiej plaży.

        W Anchor Cup PS FS Płoty reprezentowali : Ksawery, Gabrysia, Antek, Strugi, Kuba, Lisu, Filip, Tomek, Bartek, Wojtek, Piotrek, Davier, Olek i Fabian. Jak zwykle dziękujemy niezawodnym rodzicom za bezpieczny transport do Kołobrzegu.

Na zakończenie tak dobrze zorganizowanego turnieju cisną się na usta słowa - do zobaczenia w przyszłym roku!

Pogoń Szczecin Football Schools-Płoty

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!