Ranking kredytów gotówkowych

2020-12-16 10:30
Redakcja
2020-12-16 10:30

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy, który zaciągamy coraz częściej. Jego popularność jest spowodowana przede wszystkim tym, że możemy wziąć go na dowolny cel i nie musimy przy tym ujawniać naszych wydatków. Dodatkowo, obecnie na rynku banki niemalże prześcigają się w ofertach, wprowadzając do nich coraz lepsze warunki.

Możemy więc przebierać w różnego rodzaju formach zobowiązań, wybierając te, które spełniają nasze oczekiwania. Nie zawsze jednak wiemy, co decyduje o opłacalności kredytu. Wówczas warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe .

Czym jest ranking kredytów gotówkowych?

Z rankingami mamy do czynienia na co dzień. Korzystamy z nich zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zakupić coś droższego i zależy nam na tym, aby wybrać najwyższej jakości produkt. Podobnie sytuacja wygląda, gdy interesuje nas kredyt gotówkowy. Każdy, kto chce w jakikolwiek sposób się zadłużyć, powinien dokładnie przeanalizować obecną sytuację na rynku. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Nie musimy jednak samodzielnie przeglądać dostępnych ofert i porównywać między sobą ich warunków. Obecnie ranking kredytów gotówkowych zrobi to za nas, wskazując w zaledwie kilka sekund banki posiadające najlepszą ofertę. Dzięki temu wiemy, która placówka obecnie posiada najatrakcyjniejsze produkty, które nie zaburzą znacznie naszego budżetu domowego.

 

Jak działa ranking kredytów gotówkowych?

Ranking kredytów gotówkowych to nowoczesne narzędzie online. Mogą skorzystać z niego praktycznie wszyscy użytkownicy internetu, przy czym nie jest konieczne uiszczanie żadnej opłaty. Jest to całkowicie darmowa opcja, która nie wymaga od nas wiele wysiłku i czasu. Ogólnodostępne rankingi są udostępnione w różnych rodzajach. Najczęstszą jest ranking kredytów gotówkowych w formie porównywarki.

Ranking kredytów gotówkowych — jak porównywać kredyty?

Aby skorzystać z takiej porównywarki, wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut. Musimy:

  1. Wprowadzić kwotę kredytu gotówkowego, o którą chcemy wnioskować;
  2. Wybrać czas spłaty, jaki nas interesuje.

Jak widać, nie jest to nic skomplikowanego, co wymaga od nas wiele wysiłku. Na podstawie wprowadzonych danych, narzędzie wskaże nam oferty spełniające kryteria, ułożone w kolejności od najlepszych do tych posiadających gorsze warunki. Na tej podstawie nie musimy nawet poświęcać czasu na porównanie produktów bankowych. Dodatkowo, dowiemy się, ile wynoszą orientacyjne koszty kredytu w poszczególnych instytucjach. Ranking kredytów gotówkowych wskaże nam wysokość raty, oprocentowania, RRSO i ewentualną prowizję pobierają przez bank.

Ranking kredytów gotówkowych a najtańszy kredyt gotówkowy

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy w rankingu?

To proste, wystarczy skorzystać z początkowych ofert w takim zestawieniu. Rankingi najczęściej zawierają najlepsze produkty na pierwszych miejscach. Nie musimy więc zastanawiać się, który bank posiada najkorzystniejszą dla nas ofertę i sprawdzać samodzielnie wszystkich kwestii. Jednak jeśli chcemy upewnić się, czy konkretny kredyt gotówkowy jest tani, musimy zwrócić uwagę na jego RRSO i oprocentowanie. Są to dwa najważniejsze elementy, których wysokość świadczy o opłacalności oferty. Pamiętajmy, że im niższe RRSO, tym mniejszą kwotę w ogólnym rozrachunku zapłacimy.

Warto jednak pamiętać, że jeśli nasz miesięczny budżet jest ograniczony, musimy wybrać taką ofertę, która nie zaburzy go w dużym stopniu. W takiej sytuacji lepiej jest skorzystać z kredytu gotówkowego, które spłata będzie rozłożona na dłuższy czas. Dzięki temu zyskujemy elastycznie dopasowaną ratę i co miesiąc nie płacimy zbyt wysokich kwot. Wówczas może okazać się, że całkowity koszt kredytu będzie wyższy, jednak nie odczujemy tego tak mocno, gdyż cała kwota zostanie rozłożona na dogodną liczbę rat.

 

Ranking kredytów gotówkowych 2020

Aby sprawdzić, jaka jest różnica w wysokości miesięcznej raty i innych kosztach, warto porównać jakie kredyty proponują konkretne banki przy różnych okresach spłaty.

 

Ranking kredytów gotówkowych — 20 tys. zł. na 48 miesięcy

 

Alior Bank — Pożyczka limitowana

Prowizja: 0,00%

RRSO: 7,22%

Oprocentowanie: 6,99%

Rata miesięczna: 478,83 zł

Kwota do spłaty: 22 983,80 zł

 

2. Santander Consumer Bank —Mistrzowski kredyt gotówkowy

Prowizja: 3,29%

RRSO: 9,25%

Oprocentowanie: 7,20%

Rata miesięczna: 496,60 zł

Kwota do spłaty: 23 836,69 zł

 

3. Bank Pekao — Pożyczka Ekspresowa

Prowizja: 6,00%

RRSO: 9,40%

Oprocentowanie: 6,00%

Rata miesięczna: 497,88 zł

Kwota do spłaty: 23 898,39 zł

 

Ranking kredytów gotówkowych — 20 tys. zł. na 60 miesięcy

 

Bank Pekao — Pożyczka Ekspresowa

Prowizja: 6,00%

RRSO: 8,79%

Oprocentowanie: 6,00%

Rata miesięczna: 409,86 zł

Kwota do spłaty: 24 591,34 zł

 

2. Santander Consumer Bank — Mistrzowski kredyt gotówkowy

Prowizja: 3,29%

RRSO: 8,91%

Oprocentowanie: 7,20%

Rata miesięczna: 411 zł

Kwota do spłaty: 24 660,17 zł

 

3. Citi Handlowy — Pożyczka dla nowych klientów

Prowizja: 4,00%

RRSO: 9,22%

Oprocentowanie: 7,19%

Rata miesięczna: 413,73 zł

Kwota do spłaty: 24 823,82 zł.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!