Radny Łukasz Czyrny z wizytą u nowego wicewojewody

2024-02-01 11:20
Redakcja
2024-02-01 11:20

Radny Powiatu Gryfickiego Łukasz Czyrny spotkał się z  I Wicewojewodą Zachodniopomorskim Bartoszem Brożyńskim. Rozmawiamy na temat tego spotkania z Łukaszem Czyrnym.

 Miał pan okazję spotkać się nowym Wicewojewodą panem Bartoszem Brożyńskim. O czym rozmawialiście?

Tak. Bartosz nie ukrywa, swojego szczególnego sentymentu do naszego powiatu. Urodził się w Gryficach i tu dorastał. Zna bardzo dobrze realia Gryfic i innych gmin powiatu gryfickiego. To dobrze, bo to oznacza, że będziemy mieli w Szczecinie prawdziwego ambasadora naszych spraw. Bartosz jest pierwszym zastępcą zatem będzie odpowiadał za gospodarkę nieruchomościami i infrastrukturę. A to jest kolejna dobra wiadomość dla naszego regionu, bo w naszych priorytetach jest modernizacja infrastruktury drogowej oraz sportowej. Podczas spotkania przekazałem wojewodzie najważniejsze plany inwestycyjne naszego powiatu. Przyjął do wiadomości i zadeklarował daleko idącą pomoc. 

Nie będzie tak jak zwykle, wiele deklaracji, uścisk dłoni a później „nie mam czasu, nie mam możliwości, są inne potrzeby”?

- Powiat Gryficki dawno już nie miał tak mocnej reprezentacji we władzach wojewódzkich i krajowych. Artur Łącki, który reprezentuje nasz powiat ponownie został posłem na Sejm. Bartek Brożyński został wicewojewodą zachodniopomorskim. Ministrem Sportu został Sławek Nitras, na którego zawsze mogliśmy liczyć. Arek Marchewka został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury a Ministrem Nauki został nasz koalicjant ze Szczecina Dariusz Wieczorek. Znam tych ludzi i wiem, że jeżeli tylko będą mogli zapalić zielone światło dla naszych spraw to to uczynią. 

Kiedy zatem ci ambasadorzy pojawią się w naszym powiecie? 

Już w najbliższą sobotę wojewoda będzie gościem studniówkowego balu w Liceum Bolesława Chrobrego w Gryficach. Zaprosiłem go również na turniej piłki nożnej, który w tym dniu będzie miał miejsce w Karnicach. Lepszego dowodu na wzrastającą role naszego powiatu wśród polityków najwyższego szczebla w województwie chyba nie mógł pan otrzymać. To się nazywa dobra zmiana. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!