Pucharowa ruletka. Niektóre drużyny rezygnują z rywalizacji

2021-04-27 16:12
Adam Litwinowicz
2021-04-27 16:12

Już jutro odbędzie się długo odkładana V runda Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wiemy, że nie wszystkie mecze się odbędą.

W najbliższą środę o godzinie 18:00 odbędzie się V runda Pucharu Polski. Runda ta była wielokrotnie przekładana za sprawą obowiązujących restrykcji sanitarnych. Niektóre kluby rezygnują z rywalizacji i oddają mecze bez walki. Dlaczego?

Wiemy już na pewno, że mecz Wybrzeża Rewalskiego Rewal się nie odbędzie. O walkowerze na swoim facebookowym koncie poinformowała drużyna z Rewala.

- Jesteśmy w 6 Rundzie Pucharu Polski ZZPN. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że nasz przeciwnik z 5 rundy Pucharu Polski Biali Sądów oddał mecz walkowerem. Tym samym nasz zespół awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Sam awans cieszy, ale wolelibyśmy go wywalczyć w sportowej rywalizacji, rozumiemy jednak, że covidowa rzeczywistość i ilość gier w rozgrywkach 4 ligi stanowi problem i jest dużym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym — czytamy na stronie klubu.

Z rywalizacji w Pucharze zrezygnowała również trzebiatowska Rega.

- Chcemy skupić się na lidze. Przed nami jeszcze wiele spotkań, będziemy grali praktycznie co trzy dni, dlatego zrezygnowaliśmy z tych rozgrywek — tłumaczy Maciej Kiszkiel, trener Intermarche Regi Trzebiatów.

Wiemy również, że mecz Polonii Płoty z Jeziorakiem Szczecin też się nie odbędzie. Z "naszych" drużyn na chwilę obecną zagrają Sparta Gryfice z Vinetą Wolin oraz Wicher Brojce z Hutnikiem Szczecin.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

ja sam

odpowiedz
27.04.2021 20:05

Ja się dziwię,że ludziom w ogóle jeszcze chce się grać.Niedługo podatki tak do góry walną(ok 50%-na razie),to wtedy i Wam za grę coś więcej może skapnie. Na dzień dzisiejszy dług kraju,to 1,5 biliona-największy w historii(większość z tej kasy jest w rękach walecznych i bohaterskich lekarzy-podobno należy im się) ....