Puchar Polski ZZPN. Łatwy przeciwnik dla Regi Trzebiatów? „Faworytem spotkania nie jesteśmy”

2022-10-04 10:41
Karol Szumny
2022-10-04 10:41

Wczoraj odbyło się losowanie V rundy Pucharu Polski ZZPN. Do tej pory najdalej w tym turnieju zaszła Rega Trzebiatów, która najpierw pokonała Kastę Szczecin Majowe 2:0, a następnie Polonię Płoty 3:1. W kolejnej rundzie na Regę Trzebiatów czeka przeciwnik z B Klasy, który z obawą patrzy na to starcie.

W Pucharze Polski ZZPN grały jeszcze Sparta Gryfice oraz Polonia Płoty, jednak to podopiecznym Macieja Kiszkiela udało się zajść najdalej. W poniedziałek Rega Trzebiatów poznała swojego przeciwnika w V rundzie. Będzie to Okręt Mirand Szczecin, który jako jedyny w tym turnieju występuje na co dzień w B-klasie (gr. 2, aktualnie 3. miejsce).

- Mamy tutaj zespół, i tu wielkie gratulacje, Okręt Mirand Szczecin – zespół z B Klasy, który już drugi rok z rzędu tak wysoko zaszedł w naszych rozgrywkach; zespół, który też walczy o awans. Ma jednak bardzo ciężkich przeciwników, ale w Pucharze Polski niespodzianka za niespodzianką – chwalił rywali Regi Trzebiatów prezes ZZPN Maciej Mateńko, który brał udział w losowaniu.

Okręt Mirand Szczecin z obawą patrzy na starcie z Regą Trzebiatów.

„Z tak mocnym przeciwnikiem Okręt Mirand Szczecin nigdy w historii nie grał. Zespół Regi to obecnie piąta siła Ligi Okręgowej z aspiracjami na awans do IV ligi. […] To będzie święto dla całej naszej okrętowej społeczności. […] Łatwo skóry nie oddamy, choć wiadomo, że faworytem spotkania na pewno nie jesteśmy” – czytamy na stronie klubu.

Czy Regę Trzebiatów czeka zatem łatwy mecz? Rozmawiamy z Kamilem Kordowskim – kapitanem Regi.

- Losowanie, jako zespół, przyjęliśmy bardzo spokojnie. Aczkolwiek podchodzimy do przeciwnika z szacunkiem, skoro znaleźli się w V rundzie Pucharu Polski. Będą wymagającym rywalem, ponieważ dla piłkarzy rywala ten mecz oznacza ogromne święto. Okręt Mirand Szczecin to dość nowy projekt na terenie Szczecina. Klub funkcjonuje od nieco ponad dwóch lat. W zespole wprowadzanych jest wielu młodych i obiecujących chłopaków ze Szczecina. Nie można sugerować się, w jakiej klasie rozgrywkowej znajdują się obecnie. Na pewno ambitnie podejdą do tego spotkania i będą chcieli sprawić niespodziankę. Naszym celem jest kolejna runda pucharu, podejdziemy do spotkania w pełni zmotywowani i z chęcią zwycięstwa. Zapowiada się ciekawe widowisko, na które serdecznie zapraszam. Czeka nas fajne zwieńczenie rywalizacji w 2022 roku – powiedział kapitan Regi Trzebiatów.

Starcie obu drużyn odbędzie się 27 listopada o godzinie 12.00 w Szczecinie na stadionie przy ul. Kresowej. W ten sam dzień swój mecz rozegra również dołączające do Pucharu Polski ZZPN Wybrzeże Rewalskie Rewal, które na własnym stadionie podejmie Błękitnych II Stargard.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!