Przygotował wystawę i pochwalił się swoimi pająkami

2020-03-10 13:40
Katarzyna Adamiak
2020-03-10 13:40

13-letni Konrad Żądło postanowił pochwalić się kolegom ze szkoły swoją pasją. Chłopak przygotował wystawę, na której zaprezentował swoje ptaszniki.

ZDJĘCIE 1 z 13

Konrad Żądło, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach od lat pasjonuje się pająkami. W swoim domowym terrarium ma ich około 30. Cześć z nich zaprezentował na wystawie, którą zorganizował w swojej szkole.

- Wystawę przygotowałem, bo chciałem się pochwalić moją wielką pasją do pająków. Wystawiłem na niej 12 ptaszników i jednego kątnika. Wystawa skierowana jest głównie do moich kolegów i koleżanek ze szkoły oraz nauczycieli, ale odwiedziły ją też dzieci z przedszkola – mówi Konrad Żądło. Na wystawie, która potrwa do środy 12 marca br., można zobaczyć m.in. ptasznika olbrzymiego i nadrzewnego.

7 klasista, swoją przygodę z pająkami zaczął od oglądania filmów na kanale internetowym. – Interesowało mnie to, jak żyją, jak się zachowują w różnych sytuacjach, na przykład podczas polowania. W pewnym momencie stwierdziłem, że chce mieć pająka w domu. Przez trzy lata prosiłem rodziców o zgodę. Wreszcie dwa lata temu ją wyrazili. Pierwszym pająkiem, który pojawił się w domu, był ptasznik białoklonowy, później pojawiały się następne i następne – mówi Konrad Żądło.

Większość uczniów, którzy oglądali już wystawę, jest pod wrażeniem. Nie brakuje jednak i takich, którzy ze strachu przed pająkami, nie podchodzili blisko terrariów. – Różne ludzie reagują na pająki. To zależy od tego, czy się ich boją, czy nie. Dla mnie najważniejsze jest, żeby pokazać, że wbrew opinii, pająki wcale nie są niebezpieczne – mówi 13-latek.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!