Przewoził z pasażerem narkotyki, będąc pod ich wpływem
Podczas patrolowania jednej z miejscowości na terenie Gminy Karnice mundurowi z sił wsparcia SPPP w Opolu w późnych godzinach nocnych zauważyli, że kierujący samochodem Kia Magentis na ich widok gwałtownie przyśpieszył, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania. Podczas prowadzonych czynności wyczuli od kierowcy charakterystyczny zapach marihuany. Badanie policyjnym testerem narkotykowym wykazało, że kierowca jest pod wpływem marihuany i amfetaminy. W plecaku kierującego Kia funkcjonariusze znaleźli ponad 14 gramów marihuany, natomiast pasażer posiadał ok. 3,7 grama marihuany i prawie 1 gram mefedronu.
Od kierowcy pobrano krew do badań. Zarówno 24-letni mieszkaniec Powiatu Kamieńskiego, jak i 19-letni mieszkaniec Powiatu Goleniowskiego trafili do policyjnego aresztu. Młodzi mężczyźni odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a 24-letni kierowca dodatkowo za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających.
Za te przestępstwa grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
źródło: KPP Gryfice
Komentarze (0)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!