Przemysław Barański znowu na podium! Trzy medale i rekord życiowy

2023-08-07 18:54
Karol Szumny
2023-08-07 18:54

Strażak z Trzebiatowa – Przemysław Barański – zdobył trzy brązowe medale na Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych odbywających się w Kanadzie. Udało mu się również pobić rekord życiowy w biegu na 400 m.

ZDJĘCIE 1 z 11

W ubiegłym tygodniu w Kanadzie odbyły się World Police & Fire Games Winnipeg 2023, czyli Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Wziął w nich udział strażak z Trzebiatowa – Przemysław Barański. Poradził sobie znakomicie i trzykrotnie stawał na podium.

- Igrzyska były na bardzo wysokim poziomie pod względem sportowym i organizacyjnym. Byłem świetnie przygotowany na te zawody, biorąc pod uwagę specyfikę i charakter Igrzysk. Każdy start rządził się swoimi prawami i inna taktyką, gdzie jak widać byłem bardzo skuteczny.  Jestem mega zadowolony ze swojego występu, bo to pierwsze zdobyte indywidualnie medale na Igrzyskach – mówi nam Przemysław Barański.

Strażak z Trzebiatowa zdobył trzy brązowe medale: w biegu na 400 metrów, 800 metrów i 3000 metrów z przeszkodami. W biegu na 1500 metrów zajął 4. miejsce. Na dystansie 400 metrów pobił swój rekord życiowy. Warunki nie były łatwe – panowała duża wilgotność powietrza, natomiast odczuwalna temperatura podczas startów to około 27-30°C.

- Dziękuję wszystkim sponsorom, rodzinie, przyjaciołom i znajomym za trzymane kciuki i ogromną ilość słów motywacji. W szczególności dziękuję mamie Dorocie Barańskiej oraz ś.p. tacie Bogusławowi Barańskiemu, dziękuję, że byliście… jesteście i będziecie ze mną zawsze… - podziękował Przemysław Barański.

Przemysław Barański dziękuje również Polonii zgromadzonej w Winnipeg (Kanada). - Była bardzo gościnna, wiele osób zapraszało nas do domu i gorąco kibicowali na zawodach – powiedział.

W całych igrzyskach wystartowało ponad 8,5 tys. zawodników i zawodniczek z całego świata. World Police & Fire Games odbywały się na wzór Igrzysk Olimpijskich (jeżeli chodzi o rozgrywane konkurencje i sposób przebiegu). Warto wspomnieć, że zawodnicy zostali również zaproszeni przez prezydenta Manitoby (prowincja Kanady) do parlamentu.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Paweł

odpowiedz
07.08.2023 20:37

Brawo!!! Gratulacje Przemku

07.08.2023 20:40

Hwala tobie panie Barański