„Przemoc rodzi przemoc – przerwij łańcuch”. Zaproszenie na marsz ulicami miasta
W Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, 19 listopada 2025 roku, odbędzie się marsz „Przemoc rodzi przemoc – przerwij łańcuch”, organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebiatowie. Inicjatywa ma na celu przypomnienie o skali problemu przemocy oraz zwiększenie świadomości mieszkańców na temat potrzeby reagowania na jej oznaki.
Wydarzenie będzie okazją do przedstawienia działań podejmowanych na rzecz ochrony osób doświadczających przemocy, a także do zaprezentowania lokalnych form wsparcia dostępnych dla rodzin i dzieci. Organizatorzy podkreślają znaczenie współpracy różnych instytucji oraz roli społeczności w tworzeniu bezpiecznego otoczenia.
Przemoc, jako zjawisko dotykające osób w każdym wieku, wymaga konsekwentnych i długofalowych działań profilaktycznych. Marsz ma przypomnieć, że wczesna reakcja może zapobiec eskalacji problemu i pozwala szybciej udzielić pomocy potrzebującym. Podczas wydarzenia uczestnicy przejdą wyznaczoną trasą, symbolicznie wyrażając sprzeciw wobec przemocy.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału, przypominając, że obecność w takich inicjatywach pomaga wzmacniać przekaz dotyczący odpowiedzialności społecznej. Marsz ma stanowić przestrzeń do dialogu i wymiany informacji, które mogą przyczynić się do budowania bardziej świadomej i wspierającej się lokalnej wspólnoty.
Początek o godzinie 10:30 na placu ratuszowym w Trzebiatowie.

Komentarze (0)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!